REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel – jest pierwsza farba z recyklingu!

AkzoNobel, jako pierwszy z rynkowych gigantów, wprowadza na rynek farbę z recyklingu! To efekt współpracy ze światowym ekspertem w dziedzinie gospodarowania ściekami i odpadami – Veolia.

AkzoNobel farba z recyklingu

Fot. arch. AkzoNobel

Nowy produkt AkzoNobel, sygnowany marką Dulux – matowa emulsja Evolve Matt – jest produkowany z resztek farb z puszek wyrzucanych przez ludzi. By zredukować ilość odpadów lakierniczych, które trafiają na wysypiska, Veolia odseparowuje resztki białej farby, filtruje i oczyszcza ją, by mogła zostać surowcem do produkcji nowego wyrobu.

35% farby z recyklingu

Uzyskany w ten sposób surowiec jest wykorzystywany przez AkzoNobel do produkcji emulsji Evolve. Ostateczny produkt zawiera 35% farby z recyklingu. Jak mówi Ruud Joosten, COO koncernu AkzoNobel:

Stale poszukujemy nowych sposobów na przyjazne środowisku innowacje. Staramy się zmniejszyć ilość odpadów oraz budować ekonomię cyrkularną w branży farb, a równocześnie oferować naszym klientom nowe rozwiązania, które pod względem jakości nie ustępują obecnie dostępnym. Wprowadzając na rynek Evolve zmniejszamy ślad węglowy naszych produktów marki Dulux oraz pomagamy klientom realizować ich własne cele związane z ochroną środowiska.

Adds Rinske van Heiningen, Director of Sustainability w firmie AkzoNobel, dodaje, że zrównoważony rozwój i ekologia to serce biznesu AkzoNobel.

Przetestowana przez dekoratorów

Wprowadzenie farby z recyklingu na rynek poprzedziły bardzo wyczerpujące badania. Była ona m.in. testowana przez dekoratorów oraz zawodowych malarzy, aby potwierdzić, że pod względem jakości i łatwości aplikacji dorównuje produktom dostępnym na sklepowych półkach.

Emulsja Evolve, początkowo dostępna tylko w kolorze białym, będzie dostępna w sprzedaży w drugiej połowie października. Tym samym AkzoNobel potwierdził, że na rynku farb jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA