REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel i PPG walczą o pozycję

AkzoNobel i PPG zażarcie walczą o wysoką pozycję na rynku farb. W ostatnim czasie obydwa koncerny dokonały ważnych, dużych przejęć.

AkzoNobel PPG transakcje pozycja rynek

Fot. ar130405 / pixabay.com

Przez ostatnich kilka lat obydwie firmy szły łeb w łeb w wyścigu o najwyższą pozycję na rynku farb. Po ogromnym przejęciu, jakiego dokonał Sherwin-Williams – zakupie koncernu Valspar – to właśnie S-W jest obecnie światowym liderem produkcji farb, zaś PPG i AkzoNobel znajdują się na drugim i trzecim miejscu. PPG jest jednak bardzo blisko lidera – jego sprzedaż wynosi 12,9 mld €, podczas gdy Sherwin-Williams – 13,2 mld €. Po sprzedaży swojego oddziału Specialty Chemicals przychody AkzoNobel ustaliły się na poziomie 9,6 mld €.

Koncerny gonią lidera, dokonując dużych przejęć. W ostatnim czasie AkzoNobel kupił firmę Xylazel, aby wzmocnić swój sektor farb oraz zostać liderem produkcji farb dekoracyjnych w Hiszpanii. Dzięki temu posunięciu firma została też w tym kraju liderem lakierów do drewna oraz wzmocniła pozycję w sektorze powłok na metal. Wcześniej koncern nabył 100% udziałów firmy Fabryo Corporation z siedzibą w Rumunii. Transakcja została zamknięta na początku października. Dzięki niej AkzoNobel został liderem farb dekoracyjnych na rynku rumuńskim. Firma dba również o swoją pozycję na rynku azjatyckim – w ostatnim czasie kupiła 100% udziałów Colourland Paints, wytwórcy farb dystrybuowanych szeroko w Malezji.

Także koncern PPG dokonał kilku ważnych przejęć. Firma ogłosiła, że doszła do porozumienia w sprawie zakupu Hodij Coatings, dystrybutora wysokiej jakości powłok w Holandii. Dystrybuuje on lakiery samochodowe, farby ochronne i przemysłowe. Drugie przejęcie amerykańskiego giganta, ogłoszone niedawno, to zakup SEM Products – amerykańskiego wytwórcy specjalistycznych produktów samochodowych do napraw.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA