REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel i nowe kolory bolidu McLaren

Zespół Formuły 1 McLaren zaprezentował nowe barwy swojego bolidu na sezon 2018. Słoneczny odcień Papaya Spark i pozostałe kolory to zasługa technologii lakierniczych partnera zespołu, AkzoNobel.

AkzoNobel McLaren

Fot. arch. AkzoNobel

W ubiegłym sezonie bolid McLaren zachwycał pięknym pomarańczowym odcieniem. Tegoroczny podstawowy kolor bolidu, Papaya Spark, również przykuwa uwagę, podobnie jak uzupełniające go odcienie Burton Blue oraz Cerulean Blue. Wszystkie nawiązują do tradycji zespołu McLaren. Odcień Papaya został użyty na jego wyścigowym pojeździe po raz pierwszy w roku 1968, decyzją samego założyciela zespołu, Bruce’a McLarena.

Peter Tomlinson, dyrektor oddziału Automotive and Specialty Coatings AkzoNobel, w imieniu koncernu wyraził radość ze współpracy, trwającej już dziesięć lat. Zespół McLaren polega na technologiach AkzoNobel, które gwarantują piękny kolor, ochronę i lepsze wyniki bolidu – wszystko, co ważne na wyścigach F1. Innowacyjny system lakierniczy pozwolił zespołowi zmniejszyć ciężar farby o 50% – a jak wiadomo, lżejszy pojazd jedzie szybciej.

Jonathan Neale, dyrektor generalny McLaren Technology Group, docenił również, że dostarczone przez AkzoNobel lakiery są wodorozcieńczalne i przyjazne środowisku. Dodał, że dzięki wsparciu holenderskiego koncernu zespół ma możliwość wprowadzania nowoczesnych rozwiązań i odważnych pomysłów, których efektem jest najwyższej jakości wykończenie lakiernicze.

Nowy, wyjątkowo lekki system składa się m.in. z podkładu sieciowanego UV, wodorozcieńczalnej warstwy barwnej oraz szybkoschnącego lakieru nawierzchniowego. Są to produkty należącej do AkzoNobel marki Sikkens. Bolid w nowej szacie po raz pierwszy zaprezentuje się na wyścigach w Melbourne 25 marca.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA