REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel buduje łódź na Volvo Ocean Race 2017

AkzoNobel ogłosił, że jego załoga w tegorocznym Volvo Ocean Race wystartuje w zupełnie nowej łodzi, która właśnie powstaje. Jak ogłosił kapitan Simeon Tienpont, łódź budowana jest w zakładzie Persico Marine w Bergamo we Włoszech.

AkzoNobel łódź Volvo Ocean Race

Kapitan drużyny, Simeon Tienpont. Fot. arch. AkzoNobel

Zgodnie z planem nowa łódź opuści Bergamo w maju i zostanie wówczas przetransportowana do portu Volvo Ocean Race w Lizbonie. Jej specyfikacja techniczna jest taka sama jak istniejącej floty siedmiu łodzi, zbudowanej na poprzednie zawody Volvo Ocean Race.

Koncern ogłosił start swojej drużyny w rejsie w lipcu zeszłego roku. Ambicje są duże – jak mówi Tienpont: „Naszym celem jest być najlepiej przygotowaną załogą na linii startowej w Alicante”.

W ciągu następnych kilku tygodni kapitan ogłosi skład załogi, a w czerwcu odbędzie się testowy rejs do Nowego Jorku. Volvo Ocean Race startuje w październiku tego roku i zgodnie z planem potrwa do czerwca 2018, kiedy to uczestnicy przybiją do końcowego portu – Hagi.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA