a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAdler pełną parą produkuje środki do dezynfekcji

Adler pełną parą produkuje środki do dezynfekcji

Wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych działań – doszła do wniosku firma Adler i już w marcu, na początku kwarantanny z powodu pandemii COVID-19, rozpoczęła produkcję środków dezynfekcyjnych. Wkrótce nie nadążała z realizowaniem zamówień.

Adler środki do dezynfekcji

Fot. arch. Adler

Płyny i żele dezynfekcyjne są nieodłączną bronią w walce z wirusem. W szpitalach, domach opieki społecznej, supermarketach i środkach transportu publicznego regularna dezynfekcja rąk jest konieczna, by unieszkodliwić wirusa. Kiedy więc wybuchła pandemia i szybko okazało się, że środków dezynfekcyjnych dramatycznie brakuje, zarząd Adler natychmiast podjął decyzję o rozpoczęciu deficytowego produktu.

Wysoka jakość, duże ilości

W oparciu o zaaprobowaną przez WHO formułę firma Adler ruszyła z produkcją środków Adler Clean Hand Disinfectant oraz Adler Clean Disinfectant Pro. Jak wyjaśnia manager ds. produkcji, Romed Staggl:

W naszej ultranowoczesnej fabryce farb z Schwaz mamy konieczny sprzęt i umiejętności, by produkować środki dezynfekcyjne wysokiej jakości w dużych ilościach. Każda partia produkcyjna jest poddawana testom w naszych laboratoriach, zanim zostanie rozlana do butelek.

W połowie kwietnia firma donosiła, że wyprodukowała już i wysłała w świat kilka tysięcy litrów środków dezynfekcyjnych. Dwie tony przekazane zostały bezpłatnie domom opieki społecznej w regionie Schwaz.

Formuła zatwierdzona przez WHO

Adler Clean Hand Disinfectant to przyjazny dla skóry, nawilżający środek dezynfekcyjny. Adler Clean Disinfectant Pro to z kolei wysokiej jakości, niepozostawiający śladów środek odkażający powierzchnie. Obydwa są produkowane zgodnie z formułą zalecaną przez WHO i wykazują dużą skuteczność w walce z wirusami, bakteriami i grzybami.

Źródło: Adler