a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowe50 lat farb proszkowych Axalta

50 lat farb proszkowych Axalta

Axalta świętuje 50. urodziny swoich komercyjnie dostępnych farb proszkowych. Ten imponujący staż czyni firmę jedną z najdłużej produkujących farby proszkowe na świecie.

AxaltaDokładnie 50 lat temu, w roku 1964, Axalta (wtedy jeszcze pod szyldem DuPont) przejęła markę architektonicznych farb proszkowych Teodur od holenderskiej firmy Wagemakers Lekbrieken. Produkcja ruszyła pełną parą i wkrótce w ofercie koncernu pojawiły się nowe marki.

Dziś farby proszkowe Axalta CS sprzedawane pod nazwami Alesta, Nap-Gard i Abcite są rozpoznawane na całym świecie. Słyną z dobrego krycia, odporności na korozję, wytrzymałości oraz wydajności – nie wymagają bowiem podkładu.

Nap-Gard to epoksydowe powłoki na rury, które sprawdziły się już zarówno w gorących (Bliski Wschód) i bardzo zimnych (Alaska) klimatach. Alesta powstała w 2002 w Europie i jest to linia proszkowych farb dekoracyjnych. Abcite zaś już od dwudziestu lat chroni przed korozją wodną infrastrukturę, elektrownie i inne tego typu obiekty.

W ostatnim czasie oddział Axalta Powder Coatings podjął kilka dużych inwestycji, powstały nowe fabryki w Chinach, a na rynek weszła nowa generacja farb Alesta ZeroZinc nie zawierająca pigmentów antykorozyjnych na bazie cynku. Jak zapewnia prezes firmy, Michael Cash, sukces jeszcze bardziej motywuje do działania i wyznaczania sobie nowych celów, by jak najlepiej spełnić oczekiwania klientów.

Axalta

Wieżowiec Złota 44 w Warszawie, przy budowie którego wykorzystano farby proszkowe Alesta.
Fot. arch. Axalta CS

Źródło: coatingsworld.com

Dowiedz się więcej o firmie