REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

50 lat farb proszkowych Axalta

Axalta świętuje 50. urodziny swoich komercyjnie dostępnych farb proszkowych. Ten imponujący staż czyni firmę jedną z najdłużej produkujących farby proszkowe na świecie.

AxaltaDokładnie 50 lat temu, w roku 1964, Axalta (wtedy jeszcze pod szyldem DuPont) przejęła markę architektonicznych farb proszkowych Teodur od holenderskiej firmy Wagemakers Lekbrieken. Produkcja ruszyła pełną parą i wkrótce w ofercie koncernu pojawiły się nowe marki.

Dziś farby proszkowe Axalta CS sprzedawane pod nazwami Alesta, Nap-Gard i Abcite są rozpoznawane na całym świecie. Słyną z dobrego krycia, odporności na korozję, wytrzymałości oraz wydajności – nie wymagają bowiem podkładu.

Nap-Gard to epoksydowe powłoki na rury, które sprawdziły się już zarówno w gorących (Bliski Wschód) i bardzo zimnych (Alaska) klimatach. Alesta powstała w 2002 w Europie i jest to linia proszkowych farb dekoracyjnych. Abcite zaś już od dwudziestu lat chroni przed korozją wodną infrastrukturę, elektrownie i inne tego typu obiekty.

W ostatnim czasie oddział Axalta Powder Coatings podjął kilka dużych inwestycji, powstały nowe fabryki w Chinach, a na rynek weszła nowa generacja farb Alesta ZeroZinc nie zawierająca pigmentów antykorozyjnych na bazie cynku. Jak zapewnia prezes firmy, Michael Cash, sukces jeszcze bardziej motywuje do działania i wyznaczania sobie nowych celów, by jak najlepiej spełnić oczekiwania klientów.

Axalta

Wieżowiec Złota 44 w Warszawie, przy budowie którego wykorzystano farby proszkowe Alesta.
Fot. arch. Axalta CS

Źródło: coatingsworld.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA