a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowe30 lat współpracy

30 lat współpracy

Jeden z najważniejszych dystrybutorów z branży chemicznej świętuje 30 lat współpracy z dużym koncernem. Wśród ich najnowszych wspólnych projektów jest komercjalizacja, promocja i sprzedaż nowoczesnych klejów dla branży e-mobilnej.

Fot. arch. Bodo Möller Chemie

Trzy dekady udanej współpracy świętują Bodo Möller Chemie oraz Huntsman i jego oddział Advanced Materials. Ostatnio obie firmy współpracowały przy komercjalizacji i promocji innowacyjnych klejów Huntsman o słabym zapachu, ARALDITE® 2080 i ARALDITE® 2081, sprzedawanych w 40 lokalizacjach na całym świecie.

Spełniające wymogi branży e-mobilnej

Firmy są partnerami od roku 1992. Bodo Möller Chemie podpisał wówczas umowę o dystrybucji z Ciba Performance Polymers, podmiotem będącym obecnie częścią oddziału Advanced Materials Huntsman. W trakcie minionych 30 lat współpracy dystrybutor skupiał się przede wszystkim na sprzedaży żywic epoksydowych oraz klejów poliuretanowych i akrylowych Huntsman. Są to produkty spełniające wymagania branży e-mobilnej oraz innych sektorów przemysłu.

E-mobilność wymaga zaawansowanych klejów, uszczelniaczy oraz żywic izolacyjnych. Rozwiązania te wspierają pracę silników, przełączników, baterii, złączy, elektrycznych jednostek sterujących, wiązek kablowych, falowników, transformatorów, czujników w systemach ADAS oraz struktur ładowania.

Kluczowy partner

Kleje akrylowe ARALDITE® 2080 i ARALDITE® 2081 łączą wytrzymałość z długim okresem trwałości oraz dobrymi właściwościami w zakresie rozszerzalności – zarówno dla metali, jak i kompozytów czy tworzyw sztucznych. Charakteryzują się też słabym zapachem i niepalnością. Jak komentuje Haug, prezes zarządu Bodo Möller Chemie Group:

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom kleje akrylowe doskonale nadają się do tego, by uczynić wodór siłą napędową nowoczesnej, przyszłościowej mobilności. Huntsman jest dla nas kluczowym partnerem na drodze do realizacji tej wizji.

Źródło: Bodo Möller Chemie