REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Technologia 3-Wet w kolejnych zakładach Forda

Koncern Ford zamierza wprowadzić swoją innowacyjną, przyjazną środowisku technikę aplikacji farb samochodowych 3-Wet w czterech kolejnych zakładach produkcyjnych. Produkcja aut z zastosowaniem tej technologii zwiększy się w ten sposób o 50%.

3-Wet

fot. arch. Ford

Dotychczas technologia 3-Wet stosowana była w ośmiu fabrykach Forda w Ameryce, Europie i w rejonie Azji i Pacyfiku. Dwa spośród czterech nowo przystosowanych do niej zakładów znajdują się w USA, jeden w Chinach i jeden w Hiszpanii. Firma zapowiada również, że w ciągu najbliższych czterech lat liczba ośrodków wykorzystujących 3-Wet jeszcze się zwiększy.

System 3-Wet został wprowadzony przez Forda w roku 2007. Jego wykorzystanie pozwala ograniczyć o 30% emisję dwutlenku węgla, zaś o 10% – LZO. W procesie tym trzy warstwy powłoki samochodowej (podkład, warstwa bazowa oraz lakier) nakładane są jedna po drugiej, bez sieciowania warstw pośrednich. Powstała w ten sposób powłoka nie ustępuje pod względem jakości standardowym systemom lakierniczym, za to jej aplikacja jest dużo tańsza (mniejsze zużycie prądu i gazu) i bezpieczniejsza dla środowiska. Obliczono, że ilość energii zaoszczędzona corocznie przez fabrykę w indyjskim Ćennaj – 27,6 mln kWh – z powodzeniem wystarcza aby zaopatrzyć w prąd 12 tysięcy domów przez cały rok.

Źródło: cartrade.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA