a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjne13 najciekawszych stron o farbach na Facebooku

13 najciekawszych stron o farbach na Facebooku

Facebook stał się nieodłączną częścią naszego życia, nic więc dziwnego, że również producenci farb starają się tam zaznaczyć swoją obecność. Mają na to różne pomysły, a efekty bywają bardzo interesujące. Przedstawiamy subiektywne zestawienie najciekawszych zagranicznych stron o farbach na Facebooku.

Dla tych, którzy lubią wiedzieć, co się dzieje

***
Akzo Nobel
Akzo Nobel to koncern, który bardzo dba o swój wizerunek – i jego strona na Facebooku jest również tego dowodem. Regularnie publikowane są tam informacje o podejmowanych przez firmę projektach i społecznych inicjatywach, także w formie przejrzystych infografik. Śledząc facebookowy profil Akzo Nobel, zawsze będziesz na bieżąco.

AkzoNobel

BASF
O swoich działaniach w kierunku uczynienia świata lepszym chętnie opowiada również BASF. To strona dla ciekawskich i żądnych wiedzy – śledząc ją możemy dowiedzieć się, co słychać w jego oddziałach na całym świecie, ale także zdobyć cenną wiedzę na temat nowoczesnych surowców, materiałów i sposobów pozyskiwania energii.

BASF

PPG Industries
Trzecim koncernem, który lubi opowiadać o swoich inicjatywach jest PPG. Na stronie firmy prezentowane są przykłady kreatywnego wykorzystania lakierów PPG (ostatnio jako motyw przewodni królują Gwiezdne wojny) oraz duże projekty wykorzystujące ochronne farby przemysłowe.

PPG

Dla tych, którzy szukają dekoratorskich inspiracji

***
Dulux UK
Znajdziemy tu nie tylko propozycje na wykorzystanie farb, ale również wiele ciekawych pomysłów dekoratorskich, w sam raz na aktualną okazję. Chcesz się dowiedzieć, jak zrobić sylwestrowe balony-zegary, które staną się ozdobą twojego przyjęcia? Jesteś ciekaw, jak możesz wykorzystać stare wzorniki kolorów, by przyozdobić swój dom? Zajrzyj!

Dulux

Benjamin Moore
Strona Benjamin Moore to prawdziwa skarbnica inspiracji. Firma nie tylko prezentuje odcienie ze swoich palet wraz z propozycją ich wykorzystania. Do przesyłania własnych aranżacji zachęca również fanów w ramach akcji #PaintLikeNoOther, wybierając co tydzień Projekt Tygodnia.

Benjamin Moore

Farrow & Ball
Również Farrow & Ball docenia propozycje wystroju przesyłane przez fanów i dzieli się nimi na swojej stronie. Prócz tego prezentuje własne propozycje zastosowania kolorów Farrow & Ball, wykorzystując w tym celu różne media społecznościowe – konto firmy na Facebooku połączone jest z Pinterestem, Instagramem i Twitterem.

Farrow Ball

Paint Quality Institute
Choć zgromadziła na razie skromne grono fanów, strona PQI na Facebooku to miejsce, na którym regularnie pojawiają się inspiracje wnętrzarskie i dekoratorskie, a także odnośniki do strony i bloga Paint Quality Institute z wieloma praktycznymi poradami. Prezentowane są tu również materiały producentów farb, dzięki czemu w jednym miejscu mamy dostęp do najnowszych trendów.

PQI

Dla tych, którzy lubią kolory

***
PARA Paints
Kanadyjska marka PARA Paints wie, jak wywoływać uśmiech na twarzy. Moc kolorów, dekoracje na każdą okazję, a w ramach serii Motivational Monday – w każdy poniedziałek inspirujący cytat, który wprawia w pozytywny nastrój na resztę dnia! Czy można chcieć czegoś więcej?

PARA Paints

Sherwin-Williams
Tutaj nawet życzenia świąteczne są w odcieniach farb Sherwin-Williams! Producent dba nie tylko o swój kolorowy wizerunek, ale i o komunikację z fanami, nawiązując dyskusje i zapraszając do podzielenia się własnymi historiami. I oczywiście inspiruje, prezentując różne propozycje wystroju.

Sherwin-Williams

OIKOS
Choć strona marki OIKOS prowadzona jest po włosku, warto na nią zajrzeć, liczy się tu bowiem przede wszystkim obraz. Producent przekonuje, że kolor jest wszędzie – na ścianie, na stole, na talerzu…

OIKOS

The Chromologist
Tego magazynu nie trzeba chyba przedstawiać. Niebanalne podejście do koloru i wystroju wnętrz, mnóstwo ciekawostek, cenne porady i wskazówki – podobnie jak sam portal, jego strona na Facebooku zaraża entuzjazmem. Jeśli chcesz wybrać się w kolorową podróż dookoła świata, by wrócić z naręczem pomysłów do urządzenia własnego domu – to miejsce dla ciebie!

The Chromologist

Dla wielbicieli czterech kółek

***
Na koniec propozycja dla miłośników motoryzacji. Wszak nie samą dekoracją człowiek żyje! Sikkens Vehicle Refinishes prezentuje swoje lakiery na najpiękniejszych modelach aut i donosi o osiągnięciach swojego partnera, zespołu McLaren, w wyścigach Formuły 1. Spies Hecker także chwali się sukcesami swoich partnerów, a prócz tego organizuje konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

SikkensSpies Hecker