a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinish100% odnawialnej energii w chińskich fabrykach

100% odnawialnej energii w chińskich fabrykach

Światowe koncerny z dumą prezentują swoje osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jeden z producentów lakierów samochodowych wykorzystuje już 100% odnawialnej energii w swoich fabrykach w Chinach.

Fot. arch. BASF

Oddział BASF Automotive OEM Coatings ogłosił, że jego fabryki w Szanghaju wykorzystują już 100% odnawialnej energii. W ten sposób biznes wykonał kolejny krok na drodze do realizacji swoich celów z zakresu zrównoważonego rozwoju, dotyczących emisji dwutlenku węgla, efektywnego wykorzystania materiałów oraz bezpiecznych i przyjaznych środowisku rozwiązań.

O 19 tysięcy ton mniej dwutlenku węgla

Koncern podał, że dzięki umowom na zakup odnawialnej energii elektrycznej BASF Automotive OEM Coatings ograniczy emisję dwutlenku węgla w Chinach do końca 2023 roku o 19 000 ton. Jak komentuje Jack Zou, wiceprezes Automotive OEM Coatings Asia Pacific, BASF:

Zrównoważony rozwój jest silnie wpisany w naszą strategię firmową. Jesteśmy dumni, że jako jedni z pierwszych używamy wyłącznie odnawialnej energii w ramach naszych operacji. Pomaga nam to zminimalizować ślad węglowy oraz stanowi potwierdzenie naszego zaangażowania w cele net zero.

Jack Zou dodaje, że jako czołowy dostawca powłok OEM w branży samochodowej BASF dąży również do tego, by spełniać coraz większe wymagania swoich klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Ambitny cel

Cele klimatyczne BASF to ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 25% do roku 2030 w stosunku do roku 2018 oraz osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku. Przejście na odnawialną energię w fabrykach to jeden z przykładów, jak BASF Coatings wykorzystuje innowacyjne technologie i rozwiązania, by zmniejszyć wpływ swoich działań na środowisko oraz pomóc klientów zmniejszyć ślad węglowy wzdłuż całego łańcucha dostaw.

Źródło: BASF