REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF chce osiągnąć zerową emisję do 2050 roku

Firma BASF ogłosiła swoje nowe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Do roku 2050 chce osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla. Ambitne plany ma także w odniesieniu do najbliższych kilku lat – do roku 2030 emisja ma zmaleć o 25% w stosunku do roku 2018.

BASF zerowa emisja CO2 2050

Fot. arch. BASF

W roku 2018 emisja dwutlenku węgla zakładów BASF na całym świecie wynosiła 21,9 mln ton. W roku 1990 była dwukrotnie większa. Nowe cele na rok 2030 zakładają redukcję emisji o 60% w stosunku do roku 1990 – czyli nawet więcej niż zaproponowane przez Unię Europejską 55%.

Duże inwestycje, nowe procesy

By osiągnąć swoje nowe cele, BASF zamierza już do roku 2025 zainwestować do 1 mld €. Jak komentuje dr Martin Brudermüller, Prezes Zarządu BASF:

Nowe cele klimatyczne podkreślają nasze zaangażowanie w realizację paryskiego porozumienia klimatycznego. Zmiany klimatu to największe wyzwanie XXI wieku. Musimy odpowiedzieć na ten problem, dostosowując nasze procesy i ofertę produktową. Potrzebne jest natychmiastowe działanie – transformację musimy zacząć od razu.

Jak dodaje prezes, w ramach realizacji swoich celów koncern zwiększy wykorzystanie odnawialnej energii. Zamierza również opracować i wdrożyć nowe procesy produkcyjne, nie emitujące do atmosfery dwutlenku węgla. Nacisk zostanie także położony na to, by produkty BASF były przyjazne środowisku, dzięki czemu na rzecz zmniejszenia emisji działać będą uczestnicy całego łańcucha dostaw.

Współpraca na rzecz ochrony planety

W swoim komunikacie prasowym BASF podaje szereg działań, jakie podjął lub zamierza podjąć, często we współpracy z zewnętrznymi partnerami, by zrealizować swoje cele klimatyczne. Podkreśla również, że wdrożenie zielonych rozwiązań – które z finansowego punktu widzenia nie są opłacalne – wiązać się będą z wyższymi cenami produktów, liczy więc na współpracę klientów.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA