REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolejne zakupy Teknos i Spencer Coatings

Końcówka roku 2012 obfitowała w kolejne transakcje na rynku europejskim. Nowych zakupów dokonały między innymi fińska firma Teknos oraz szkocka Spencer Coatings.

fot. arch. Teknos

Koncern Teknos przejął udziały innego ważnego działacza rynku skandynawskiego – Wedevåg Färg AB z siedzibą w Szwecji. Jest to firma specjalizująca się w farbach przemysłowych do drewna i metalu. Zatrudnia około 50 pracowników, jej przychody netto kształtują się zaś na poziomie 13 mln euro. Jej siedziba oraz zakłady produkcyjne i badawcze znajdują się w szwedzkim Vedevåg, sieć dystrybucyjna rozciąga się jednak na kilka krajów nordyckich i bałtyckich. Przejmując więc jej udziały, Teknos nie tylko wzbogaci swą ofertę o nowe produkty, ale i zyska możliwość zwiększenia zasięgu swej działalności w Europie.

W ręce Spencer Coatings trafił natomiast specjalizujący się w farbach sektor R.J. Stokes Limited. Kosztowało to szkocki koncern ponad 6 milionów euro, zgodnie jednak z prognozami dzięki temu posunięciu roczne obroty Spencer Coatings mają się zwiększyć do prawie 20 mln euro rocznie. Utwierdzi więc w ten sposób swą pozycję w czołówce europejskich dostawców farb oraz stanie się kluczowym działaczem na rynku olejowym, gazowym, w infrastrukturze i przemyśle. Siedzibą firmy pozostanie brytyjskie Aberdeen, gdzie dodatkowo powstać ma nowe centrum techniczne. Główna jednostka naukowo-badawcza zostanie natomiast połączona z laboratoriami Stokes i przeniesiona do Huthwaite w Nottinghamshire; tam też skupić się ma działalność produkcyjna firmy.

Źródło: Teknos, Spencer Coatings

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA