REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Żywicą malowane

Jacob Feast ma dopiero 22 lata, a już wyrobił sobie styl, który uczynił go rozpoznawalnym w świecie nowoczesnej sztuki. Młody artysta tworzy przy pomocy… żywicy oraz farb dekoracyjnych.

żywica Jacob Feast Resene

Fot. arch. Resene

22-letni Nowozelandczyk to artysta-samouk. Jak sam mówi w rozmowie z firmą Resene (której farb najchętniej używa), od 18. roku życia eksperymentował z różnymi materiałami i stylami, aż wreszcie, rok temu, odkrył żywicę i od tego czasu pozostał jej wierny. I trzeba przyznać, że w zestawieniu z intensywnymi kolorami daje ona na jego pracach niezwykłe efekty.

Feast twierdzi, że zawsze uważał sztukę za środek wyrażenia emocji. Tymczasem praca z żywicą jest bardzo uspokajająca… Katartyczna, oczyszczająca wręcz, jak to określa. Co go inspiruje? Świat dookoła, nawiązywane kontakty, drobnostki, które często w życiu przegapiamy. To, co ludzie robią, co mówią i jak reagują, wszystko, co się składa na naszą codzienność – oto jego główne źródła inspiracji.

żywica Jacob Feast Resene

Fot. arch. Resene

Jeśli zaś chodzi o kolory na jego pracach, często są one zainspirowane detalami krajobrazu. Odcienie skał, tekstura i kształty liści, natura oglądana jakby przez szkło powiększające. Chętnie również korzysta z fotografii z dronów, tak łatwo już dziś dostępnych.

Na wybraną przez niego paletę barw wpływają też jego aktualne emocje. Jasne i żywe odcienie dominują na jego dziełach, kiedy jest szczęśliwy i pełen energii, bardziej neutralne zaś, kiedy czuje się przygnębiony. Najczęściej stawia na silne, nieoczywiste zestawienia kolorów – na przykład niebieski i pomarańczowy czy zielony i fioletowy. Im bardziej intensywny odcień, tym lepiej.

Źródło: Habitat by Resene

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA