a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiZwiększona produkcja dodatków w Europie

Zwiększona produkcja dodatków w Europie

Decyzją niemieckiego producenta zwiększona zostanie produkcja dodatków do farb dekoracyjnych w Europie. Dzięki temu możliwe będzie zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na całym świecie.

Fot. geralt / pixabay.com

Planowane zwiększenie produkcji ogłosił Evonik. Dodatki, które produkowane będą w większych ilościach, to środki hydrofobowe, stosowane by uzyskać na farbach elewacyjnych wodoodporne wykończenie, oraz zagęszczacze.

Rosnące zapotrzebowanie

Oddział Evonik Coating Additives zamierza zwiększyć produkcję dwóch grup produktów do farb dekoracyjnych: TEGO® Phobe oraz TEGO® Viscoplus. Jak mówi Nadia Lenhardt, dyrektorka działu Decorative Coatings w EMEA:

Zwiększenie produkcji to nasza odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na dodatki do farb dekoracyjnych. Dodatkowa produkcja w Europie pozwoli nie tylko zabezpieczyć dostawy na rynku europejskim, ale i na całym świecie.

Emulsje oparte na żywicach silikonowych takie jak TEGO® Phobe 1659 charakteryzuje szczególnie efektywna redukcja absorpcji wody, podczas gdy polisiloksany jak TEGO® Phobe 1409 zapewniają efekt perlenia. Produkty TEGO® Viscoplus służą jako zagęszczacze o szerokim zastosowaniu, są dostępne w formie płynnej i nie zawierają rozpuszczalników organicznych.

Większe ilości dostępne od zaraz

Jak podaje Evonik, produkty w większych ilościach dostępne będą już od października.

Źródło: Evonik