a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiZrób-to-sam – 10 argumentów za!

Zrób-to-sam – 10 argumentów za!

Oczywiście, są remonty i wykończenia, które wymagają zatrudnienia profesjonalisty. W większości przypadków jednak malowaniem ścian i sufitów możemy z powodzeniem zająć się sami. Nieprzekonani? Przeczytajcie ten tekst!

zrób-to-sam

Fot. Paint Quality Institute

O tym, dlaczego projekty zrób-to-sam są super, pisze Debbie Zimmer z Paint Quality Institute. I przekonuje tak:

1. Nie wymagają doświadczenia. Wystarczy chwila, by zapoznać się z podstawowymi zasadami, a nawet ktoś, kto ma w ręku pędzel lub wałek po raz pierwszy w życiu, poradzi sobie bez problemu!

2. Wyzwalają kreatywność! Mamy dziś do dyspozycji tyle przeróżnych odcieni i stopni połysku, że możemy naprawdę dać się ponieść fantazji.

3. Wszystko zmieniają. Malowanie to prosty sposób, by diametralnie odmienić styl wystroju. Wystarczy przejść od ciepłych odcieni do chłodnych lub od jasnych do ciemnych.

4. Nadają osobisty charakter. Oczywiście, dekoratorzy świetnie znają się na swojej robocie, ale to coś niezwykłego – widzieć, jak realizuje się twoja własna, prywatna wizja.

5. Są szybkie. Większość pomieszczeń możesz bez problemu wymalować w jeden weekend. Mniejsze przestrzenie – nawet w jeden dzień. A równocześnie…

6. …możesz to robić etapami. Jednego dnia – przygotować podłoże, drugiego zabrać się za malowanie. Nawet malowanie możesz dokończyć następnego dnia, pamiętaj tylko, by nie przerwać na środku ściany.

7. Nie wymagają dużego wysiłku fizycznego. To prawda, w grę wchodzi rozciąganie i kucanie, ale to bardziej lekkie ćwiczenia niż ciężka praca.

8. Są tanie! Za profesjonalne wykończenie ścian w dużym pomieszczeniu fachowiec weźmie od nas kilka tysięcy złotych. Jeśli zrobisz to sam – płacisz tylko za farbę.

9. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz ją łatwo uzyskać. W niemal każdym sklepie z farbami czy markecie budowlanym radą służy wykwalifikowana obsługa. Do dyspozycji są również doradcy na stronach producentów farb, branżowych portalach i blogach.

10. To świetna zabawa. Po prostu. Spróbuj, a być może nie będziesz się już mógł doczekać kolejnego przemalowania!

Źródło: Paint Quality Institute