REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowa fabryka AkzoNobel – najnowocześniejsza

AkzoNobel oficjalnie uruchomił najbardziej zaawansowaną technologicznie i przyjazną środowisku fabrykę farb na świecie. Mieści się ona w Ashington w Wielkiej Brytanii.

fabryka AkzoNobel Ashington

Fot. arch. AkzoNobel

Budowa zakładu kosztowała ponad 100 mln € i jest to największa do tej pory globalna inwestycja oddziału Decorative Paints. Nowy obiekt produkował będzie przede wszystkim farby flagowej marki AkzoNobel, Dulux. Jest jednak przystosowany również do produkcji wyrobów innych marek, takich jak Cuprinol, Polycell, Hammerite czy Armstead.

Firma dołożyła wszelkich starań, aby fabryka była jak najbardziej przyjazna środowisku. Dlatego wykorzystuje ona odnawialne źródła – jest wyposażona w komórki fotowoltaiczne i kocioł na biomasę, a także wysoce zautomatyzowany system produkcyjny, który pozwala zaoszczędzić wodę i energię oraz zmniejszyć ilość odpadów. W porównaniu z pozostałymi, działającymi dotąd zakładami AkzoNobel w Wielkiej Brytanii, w nowym obiekcie ślad węglowy na litr wyprodukowanej farby będzie zredukowany o 50%.

Wszystkie technologie produkcyjne w fabryce są sterowane za pośrednictwem jednego zintegrowanego systemu komputerowego. Oznacza to że każda czynność – od zamawiania surowców aż po wysyłkę gotowych produktów – może przebiegać bez udziału operatora.

Nowy obiekt pozwoli podwoić dotychczasową zdolność produkcyjną fabryk AkzoNobel w Wielkiej Brytanii – obecnie będzie ona wynosić 200 mln litrów rocznie. Ponadto ogromna powierzchnia kompleksu, 100 000 m², daje możliwość rozwinięcia go w przyszłości.

W zakładzie, oprócz instalacji produkcyjnej, mieści się również druga Akademia Dulux w Wielkiej Brytanii – centrum szkoleniowe dla malarzy i dekoratorów. Pierwsza Akademia, w Slough, wyszkoliła dotychczas już blisko 1600 osób.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA