a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweZielone surowce Wacker z certyfikatem TÜV Süd

Zielone surowce Wacker z certyfikatem TÜV Süd

Międzynarodowa organizacja certyfikująca TÜV Süd potwierdziła, że metoda balansu biomasy Wacker spełnia międzynarodowy standard CMS 71. Oznacza to, że Wacker zastąpił w wymaganym stopniu paliwa kopalne surowcami naturalnymi, od samego początku produkcji.

zielone surowce Wacker TÜV Süd

Fot. ecology / sxc.hu / ZoofyTheJi

Firma z Monachium jest pierwszym na świecie producentem, który jest w stanie z naturalnych surowców otrzymać w ilościach komercyjnych nie tylko dyspersje na bazie VAE, ale także inne produkty na bazie octanu winylu.

Do ich uzyskania firma wykorzystuje kwas octowy będący produktem ubocznym w przemyśle drzewnym. Drewno pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co potwierdza certyfikat PEFC. Uzyskany kwas octowy charakteryzuje wysoka czystość i niska zawartość wody, dzięki czemu właściwości fizyczne i chemiczne są zbliżone do kwasu octowego z paliw kopalnych. Co więcej, oba rodzaje kwasu octowego można mieszać i nie wpływa to na końcowe właściwości produktu.

Jak mówi dr Christoph Riemer, szef działu Consumer & Industrial Polymers w Wacker Polymers, coraz więcej klientów w branży budowlanej, farb, klejów, tkanin i papieru kładzie nacisk na odnawialne surowce. Obecnie Wacker może wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są kopolimery VAE.

Źródło: european-coatings.com