REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Zase – słowacki pionier sztuki ulicznej

Zase to znany grafficiarz i muralista, który pochodzi z kraju naszych południowych sąsiadów – urodził się w Trenczynie na Słowacji. Ze swojego wieloletniego doświadczenia korzysta zarówno przy dużych artystycznych projektach jak i tworząc malowidła na zlecenie osób prywatnych lub murale reklamowe.

Zase

Fot. KylaBorg / Foter.com / CC BY

Malowaniem pochodzący ze Słowacji artysta zajął się w roku 1996. W tym czasie w jego rodzinnym mieście sztuka uliczna dopiero się rodziła, ale poczucie bycia pionierem w swojej dziedzinie tym bardziej zmotywowało Zase do rozwijania swoich umiejętności i kształtowania niepowtarzalnego stylu.

Dziś jest nie tylko utalentowanym artystą, ale także projektantem z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu przestrzeni miejskiej. Brał udział w licznych kampaniach reklamowych, tworzył billboardy i murale reklamowe, na zlecenie realizuje też projekty graficzne, maluje obrazy i mniejsze murale na budynkach prywatnych.

Jego talent docenili znawcy – Zase jest stałym bywalcem europejskich wystaw i festiwali sztuki miejskiej. Obecnie tworzy najczęściej w swoim studio w Wielkiej Brytanii, ale chętnie podróżuje również ze swoimi dziełami po całym świecie. Jego prace były wystawiane w galeriach m.in. na rodzimej Słowacji, w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Monako.

Jeden z jego ostatnich projektów to mural „Turtle Race” stworzony w Bristolu wraz z artystą tworzącym pod pseudonimem Dekor. Udokumentowaniem procesu powstawania tego malowidła jest niezwykły film, nakręcony i zmontowany przez fotografa Jona Daveya.

Zase

Mural „Turtle Race” w Bristolu. Fot. KylaBorg / Foter.com / CC-BY

Zachęcamy do wizyty na stronie artysty i do zapoznania się z jego pracami.

Źródło: zasedesign.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA