a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneX Seminarium Spektrochemu już za nami!

X Seminarium Spektrochemu już za nami!

Wczoraj w Czeladzi odbyło się coroczne Seminarium Spektrochemu. Wydarzenie, które cieszyło się w tym roku rekordową frekwencją, miało szczególny charakter także z innego powodu – było to jubileuszowe, dziesiąte już Seminarium.

X Seminarium Spektrochemu

Fot. archiwum redakcji

Część seminaryjnych wystąpień należała jak zwykle do Artura Pałasza, właściciela i dyrektora Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Farb, Klejów i Polimerów Spektrochem, który przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez ośrodek. Mowa była m.in. o wydłużaniu czasu otwartego przy pomocy środków pomocniczych, wpływie koalescentów non-VOC na jakość farb do stolarki drzwiowej i okiennej czy o obróbce bieli tytanowej.

Prócz tego Magdalena Monika Jabłońska z Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji przybliżyła tematykę związaną z oznakowaniem Ecolabel, natomiast partnerzy Spektrochemu zaprezentowali swoje produkty. Uczestnicy seminarium dowiedzieli się więcej o najnowszych spoiwach włoskiego producenta Vinavil, włóknach celulozowych od CFF, mikrosferach 3M umożliwiających farbom odbijanie ciepła słonecznego oraz oprogramowaniu iMatch X i spektrofotometrze MetaVue od X-Rite Europe.

X Seminarium Spektrochemu miało miejsce, podobnie jak poprzednie edycje wydarzenia, w hotelu Szafran w Czeladzi. Dzień wcześniej odbył się tam wieczór integracyjny, w ramach którego przygotowano dla gości szereg atrakcji, m.in. występ Marcina Dańca, dyskotekę oraz kasyno (Texas Poker, ruletka i Black Jack). Wkrótce na naszej stronie bardziej obszerna relacja z Seminarium oraz zdjęcia z wydarzenia.

Dowiedz się więcej o firmie