REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kto w Europie bada farby? Oto mapa ośrodków!

Aby odnieść dziś sukces na rynku, producenci muszą być innowacyjni. Do tego zaś potrzebują silnej współpracy ze środowiskiem akademickim. By ułatwić nawiązanie kontaktu, portal European Coatings przygotował zestawienie ponad 90 uniwersytetów i ośrodków badawczych w Europie.

ośrodki badawcze farby Europa

Fot. BASF – We create chemistry / Foter.com / CC BY-NC-ND

W Europie znajduje się wiele ośrodków zajmujących się farbami, niełatwo jest się jednak wśród nich odnaleźć. Niektóre z nich są już znane i cenione w branży ze względu na swoją ekspertyzę, ale oprócz nich działa też wiele mniej znanych, które mogą mieć duże znaczenie. Dlatego też portal European Coatings zdecydował się przygotować ich zestawienie.

Mapa w wersji interaktywnej, z informacjami na temat ośrodków, dostępna jest na stronie European Coatings. Znalazło się na niej 90 ośrodków, których przedstawiciele występowali na europejskich konferencjach z referatami odnoszącymi się bezpośrednio do przemysłu farb i powłok, lub byli autorami prac badawczych związanych z nim. Jeśli w obrębie dużego ośrodka działa specjalna jednostka zajmująca się farbami, została ona podana. Na żółto zaznaczone zostały instytuty badawcze, na zielono zaś – uniwersytety.

ośrodki badania farby EuropaOczywiście jednak zestawienie nie musi być na chwilę obecną kompletne i będzie jeszcze aktualizowane. Dlatego też autorzy proszą więc wszystkie uczelnie i ośrodki, które nie zostały uwzględnione na mapie, o informację. Wiadomości w tej sprawie należy kierować do redaktorów Jana Gesthuizena (jan.gesthuizen@vincentz.net) lub Vanessy Bauersachs (vanessa.bauersachs@vincentz.net). Warunkiem umieszczenia na liście jest posiadanie angielskiej wersji strony internetowej ośrodka, ponieważ zestawienie ma sprzyjać współpracy międzynarodowej firm i instytucji.

W przyszłości portal planuje również przygotować podobne zestawienie dla całego świata. Mile widziane są więc informacje o ośrodkach zajmujących się farbami także spoza Europy.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA