a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneWyniki Tikkurila w III kw. 2013

Wyniki Tikkurila w III kw. 2013

Tikkurila podsumowała swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku oraz za okres styczeń-wrzesień 2013. Mimo spadku dochodów firmie udało się zwiększyć swój zysk operacyjny w stosunku do roku poprzedniego.

Tikkurila

Fot. v_hujer (sxc.hu)

W trzecim kwartale dochody firmy Tikkurila spadły o 1% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2013 (z zeszłorocznego 191,3 mln euro do 189,6 mln euro). Zysk operacyjny wyniósł jednak 33,1 mln euro, co oznacza wzrost o 5,4% w stosunku do wyniku z zeszłego roku (31,4 mln).

Jeśli chodzi o pierwsze trzy kwartały 2013, również zanotowano spadek dochodów – z zeszłorocznego 549 mln euro do 536,3 mln euro, czyli o 2,3%. Mimo tego zysk ukształtował się na poziomie 76,7 mln euro, czyli wzrósł 8,9%.

Prezes firmy, Erkki Järvinen, tłumaczy zanotowany spadek dochodów osłabieniem rubla, a także mniejszym zapotrzebowaniem na farby i powłoki w głównych rejonach działalności firmy. Równocześnie zaznacza, że na niektórych rynkach zanotowano mimo wszystko wysokie zyski – do takich należy m.in. Polska oraz kraje bałtyckie.

Warunki na rynku europejskim w najbliższych miesiącach prawdopodobnie nie będą zbyt sprzyjające. Specjaliści Tikkurila przewidują jednak, że wyniki finansowe za cały rok utrzymają się na poziomie z zeszłego roku.

Szczegółowe zestawienie wyników finansowych Tikkurila znaleźć można na stronie firmy.

Źródło: Tikkurila