REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wyniki BASF w III kw. 2013

Mimo negatywnych efektów walutowych w trzecim kwartale 2013 BASF zdołał poprawić swoją sprzedaż o 1,5% w stosunku do roku poprzedniego. Wyniosła ona 17,7 mld euro.

BASF

Fot. v_hujer (sxc.hu)

W ostatnim czasie BASF zainwestował sporo w rozwój swoich zakładów typu Verbund, w których wykorzystywane są zintegrowane procesy produkcyjne, pozwalające ograniczyć koszty. Prócz tego zaplanowano zmiany organizacyjne i dodatkowe testy w sektorze Performance Products, które to działania mają zwiększyć konkurencyjność pigmentów BASF na rynku.

Dobre wyniki finansowe dotyczą przede wszystkim sektorów Oil & Gas, Performance Products oraz Functional Materials & Solutions. Jednak już w podlegającemu temu ostatniemu oddziale BASF Coatings sprzedaż i zysk spadły (co tłumaczy się negatywnymi efektami walutowymi).

Jeśli chodzi o podział geograficzny, w lokalnych walutach sprzedaż wzrosła wszędzie – w Europie o 5%, w Ameryce Północnej o 6%, w rejonie Azji i Pacyfiku o 4%, zaś w Ameryce Południowej, Afryce i na Bliskim Wschodzie – o 8%. Niekorzystne efekty walutowe sprawiły jednak, że w większości tych rejonów sprzedaż w euro nieznacznie spadła.

Szczegółowe wyniki znaleźć można na stronie BASF.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA