a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishWodorozcieńczalne farby PPG na pojazdach John Force Racing

Wodorozcieńczalne farby PPG na pojazdach John Force Racing

Koncern PPG zacieśnił współpracę z zespołem John Force Racing – legendą wyścigów samochodowych drag racing. Należące do zespołu pojazdy, startujące w kategorii Funny Car, pomalowane zostaną wodorozcieńczalnymi farbami PPG z linii Envirobase High Performance. W doborze odpowiedniego zestawu kolorów, zapewniającego maszynom charakterystyczny, niepowtarzalny wygląd, pomaga Paul Stoll z PPG.

John Force vs. Scotty Cannon podczas kwalifikacji do U.S. Nationals – mistrzostw NHRA, 2002 r. (fot. Wikimedia Commons)

Drag racing (wyścigi równoległe) jest dyscypliną niezwykle popularną w Stanach Zjednoczonych. W wyścigu biorą udział dwa pojazdy, jadące po torach równoległych, zwycięzcą zaś zostaje ten, który wyznaczony odcinek (zwykle ¼ mili, czyli nieco ponad 400 metrów) pokona szybciej. Startujące maszyny są bardzo szybkie – osiągają niekiedy prędkość przekraczającą 500 km/h – i wystawiane mogą być w kilku kategoriach. Funny Car to klasa pojazdów poddawanych wielokrotnych przeróbkom.

John Force Racing uznawana jest za prawdziwą dynastię sportów motorowych. Zespół tworzą dwa pokolenia kierowców – John Force, jego córki Courtney Force, Brittany Force i Ashley Force Hood, a także Michael Neff oraz zięć Johna, Robert Hight. W wyścigach startują od trzydziestu lat i do tej pory wygrali 17 mistrzostw NHRA (National Hot Rod Association) w kategorii Funny Car, z czego 15 tytułów zgarnął sam John Force.

Pierwsze kontakty zespołu z PPG miały miejsce cztery lata temu, kiedy to John Force podjął decyzję o przejściu od farb rozpuszczalnikowych do systemów wodorozcieńczalnych. Od tamtego czasu współpraca między sportowcami a koncernem stale się pogłębia. W tym roku John i Courtney Force wraz z Neffem i Hightem pojawią się na stoisku PPG podczas zbliżających się targów SEMA Show w Las Vegas.

Źródła: www.coatingsworld.com, Wikipedia, www.genesis.net.pl