REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wieści z raportów – akryle i farby podłogowe w natarciu

Mimo chwilowych załamań związanych z pandemią COVID-19, światowe budownictwo intensywnie się rozwija. To zaś oznacza duże zapotrzebowanie na produkty z branży chemii budowlanej, takie jak żywice akrylowe czy przemysłowe farby podłogowe – wynika z raportów Allied Market Research i Fact.MR.

żywice akrylowe farby podłogowe

Fot. MichaelGaida / pixabay.com

Zgodnie z raportem Allied Market Research wartość światowego rynku żywic akrylowych w 2020 roku wyniosła 18,7 mld $. Do roku 2028 ma ona już osiągnąć 28,3 mld $, co oznacza wzrost w tempie 5,2% rocznie.

Szeroko stosowane żywice akrylowe

Rozwój rynku napędza przede wszystkim zapotrzebowanie ze strony budownictwa oraz branży samochodowej. Żywice akrylowe dzięki swoim dobrym właściwościom są szeroko stosowane jako spoiwo w przemyśle farb i powłok, także przemysłowych.

Według ekspertów to właśnie farby i powłoki będą sektorem zastosowań żywic akrylowych, który będzie się najszybciej rozwijał. Jako składnik farb żywice akrylowe zapewniają odporność na wysokie temperatury oraz bardzo dobrą wytrzymałość.

Trendy na rynku

Pod względem typu dominują żywice na bazie wody i to one będą najszybciej się rozwijać w najbliższych latach. Klienci bowiem coraz częściej poszukują przyjaznych środowisku, wodorozcieńczalnych rozwiązań.

Jeśli natomiast chodzi o końcowego użytkownika, największy udział na rynku przypada sektorowi budownictwa. Ponieważ liczba projektów budowlanych na całym świecie rośnie, zwiększa się również popyt na żywice akrylowe. Prym wiedzie pod tym względem Azja i Pacyfik.

Farby podłogowe wracają do gry

Z rozwojem budownictwa związane jest także coraz większe zapotrzebowanie na farby podłogowe. Według raportu Fact.MR rynek tego typu powłok do roku 2031 ma rosnąć tempie 3% rocznie, dzięki czemu w 2031 będzie już wart 7 mld $.

Nie bez wpływu na sektor była co prawda pandemia COVID-19 – podczas gdy w roku 2019 producenci farb podłogowych odnotowali rekordową sprzedaż prawie 6 mld $, w roku 2020 spadła ona do 5 mld $. Obecnie jednak branża podnosi się z kryzysu.

Także tu dużym zainteresowaniem cieszą się przyjazne środowisku rozwiązania, w tym farby na bazie naturalnych surowców. Spory będzie również udział coraz popularniejszych farb poliasparaginowych.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA