REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Walne Zgromadzenie PZPFiK – podsumowanie

18 lipca 2017 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków PZPFiK. Spotkanie odbyło się już w nowej siedzibie związku mieszczącej się w sieci Business Link, przy ul. Mokotowskiej 1, w budynku Zebra Tower w Warszawie.

Walne Zgromadzenie PZPFiK

Fot. arch. PZPFiK

Na program spotkania składały się część seminaryjna, networking lunch oraz część formalna. Część seminaryjną rozpoczęła prezentacja ekspertów firmy doradczej PwC na temat aktualnej polityki podatkowej w Polsce i w Unii Europejskiej oraz planowanych zmian w tym obszarze i ich potencjalnego wpływu na prowadzenie biznesu w naszym kraju. Obecnie, w ramach uszczelniania systemu podatkowego i walki z nadużyciami, opracowywanych jest kilka projektów zmian prawnych, które mogą zarówno pośrednio jak i bezpośrednio wpłynąć na funkcjonowanie przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii w Polsce. Są to między innymi minimalny podatek dochodowy od sieci handlowych oraz brak możliwości odliczania całości podatku z zakupionych usług czy też wliczanie w poczet kosztów uzyskania przychodu finansowania długiem.

Następnie odbyła się dyskusja panelowa pomiędzy ekonomistą i analitykiem rynków finansowych Markiem Zuberem a Jarosławem Gugałą – wieloletnim prezenterem i gospodarzem programów telewizyjnych i radiowych. Rozmowa dotyczyła perspektyw rozwoju przedsiębiorstw w Polsce w obliczu obecnej polityki rządu oraz zmieniających się uwarunkowań geopolitycznych na świecie. W dyskusji omówiono wpływ takich czynników jak wahania na rynku walutowym, napięcia pomiędzy największymi światowymi gospodarkami oraz nastroje społeczne w Polsce czy nastawienie do zagranicznego kapitału.

Po przerwie na lunch i networking rozpoczęto część formalną Zgromadzenia. W jej programie było omówienie dotychczasowych działań Związku oraz wybór nowego Zarządu, a także podjęcie kilku uchwał. W drodze głosowania wyłoniono skład nowego Zarządu Związku, który od tej pory wygląda następująco:

Piotr Dąbrowski (Den Braven) – Prezes Zarządu
Piotr Niedziółka (Teknos) – Wiceprezes Zarządu
Grzegorz Popik (Uzin Polska) – Członek Zarządu
Michał Czekaj (Dragon) – Członek Zarządu
Andrzej Ulfig (Selena) – Członek Zarządu
Bogdan Moroz (HB Fuller) – Członek Zarządu
Aleksander Truszczyński (Tikkurila Polska) – Członek Zarządu
Marek Noculak (Farby KABE Polska) – Członek Zarządu
Maciej Hirsz (Hirsch-Pol) – Członek Zarządu
Sławomir Majchrowski (PPG Deco Polska) – Członek Zarządu

Podjęto również uchwały dotyczące zatwierdzenia składek członkowskich oraz budżetu na rok 2017.

Źródło: PZPFiK

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA