a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweW stronę zrównoważonych technologii czyszczenia

W stronę zrównoważonych technologii czyszczenia

Branża środków czystości, podobnie jak inne, musi dokładać dziś starań, by spełniać wymogi zrównoważonego rozwoju. Zdając sobie z tego sprawę, jeden z dużych producentów ogłosił właśnie rozbudowę swoich ośrodków w Holandii i USA.

Fot. arch. Nouryon

Strategiczną decyzję podjęła firma Nouryon, rozbudowane zostaną zaś placówki w Deventer w Holandii oraz w Chattanooga w stanie Tennessee w USA. Dzięki temu klienci z Europy i Ameryki Północnej będą mogli liczyć na bardziej zaawansowane wsparcie techniczne.

Usługi dla klientów i doskonalenie technologii

W swoich ośrodkach Nouryon oferuje testy w zakresie czyszczenia powierzchni twardych, zmywania naczyń oraz prania. Dzięki temu możliwa jest ocena procesów czyszczenia zarówno w gospodarstwie domowym, jak i przemyśle czy w warunkach instytucjonalnych. Jak mówi Suzanne Carroll, starsza wiceprezeska oddziału Home and Personal Care Nouryon:

Współpraca z naszymi klientami jest kluczowa z punktu widzenia opracowywania nowych, wydajnych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie czyszczenia. Podjęta przez nas inwestycja oznacza rozwój w obszarze zasobów, sprzętu i kompetencji technicznych, co pozwala nam udoskonalać nasze podstawowe technologie i dostarczać wartościowe usługi naszym klientom.

Nouryon ma w swojej ofercie innowacyjne, wysokiej jakości, przyjazne środowisku surfaktanty, polimery hybrydowe oraz inne rozwiązania powstałe z myślą o głównych wyzwaniach branży środków czystości. Dzięki ścisłej współpracy z klientami w Europie i Ameryce Północnej będzie mógł stale doskonalić swoje technologie.

Cztery ośrodki na świecie

Firma Nouryon posiada cztery ośrodki rozwoju zastosowań technologii czyszczących – wspomniane już obiekty w Deventer i Chattanooga, a także placówki w Stenungsund w Szwecji i w Bridgewater w amerykańskim stanie New Jersey. O zaangażowaniu koncernu w zakresie zrównoważonego rozwoju świadczyć może platynowy medal EcoVadis za rok 2022.

Źródło: Nouryon