REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Venator zamyka fabrykę bieli tytanowej w Finlandii

Firma Venator ogłosiła, że zamierza zamknąć swoją fabrykę bieli tytanowej w Pori w Finlandii. Zarząd uznał, że takie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze z ekonomicznego punktu widzenia.

Venator biel tytanowa fabryka Finlandia

Fot. arch. Venator

Z powodu nieprzewidzianego wzrostu kosztów Venator zamierza dokonać transferu technologii oraz przenieść produkcję określonych wyrobów do innych zakładów swojej sieci produkcyjnej. Ma to zwiększyć efektywność i elastyczność procesu wytwarzania białego pigmentu. Fabryka w Pori będzie działała w ograniczonym zakresie jeszcze do roku 2021.

Jak komentuje Simon Turner, prezes i dyrektor generalny firmy Venator, plan reorganizacji produkcji bieli tytanowej ma przynieść większy zysk ekonomiczny w stosunku do alternatywnych rozwiązań, a równocześnie pozwoli firmie zachować wysoki stopień wyspecjalizowania oraz poziom obsługi klientów. Dodaje, że zarząd zdaje sobie sprawę, jaki wpływ ma owa decyzja na osoby zatrudnione w fabryce w Pori. Zostaną one potraktowane w sposób sprawiedliwy, zgodnie z ideałami firmy.

Źródło: Venator

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA