REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Trzy sprytne sposoby na pustą ścianę

Każdy z nas ma w mieszkaniu jakieś puste ściany – na przykład w przedpokoju czy na korytarzu. Tymczasem korytarzem przechodzimy wiele razy w ciągu dnia, a przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą nasi goście! Warto upiększyć odrobinę te puste powierzchnie. Oto trzy proste, a efektowne sposoby, jak to zrobić.

sposoby na pustą ścianę

Fot. arch. Resene

Sposób 1: Wystarczy komplet puszek testowych farb w różnych odcieniach oraz taśma maskująca. Najpierw w obrębie koła na białej ścianie rozprowadź farby w formie barwnych plam, jak na zdjęciu. Poczekaj aż wyschną, a następnie naklej na powstałe kolorowe koło kratkę z taśmy maskującej i pomaluj ten fragment ściany na biało. Ściągnij taśmę – i voilà, twoje dzieło gotowe!

(Zdjęcia: Wendy Fenwick, stylizacja: Gem Adams)

sposoby na pustą ścianę

Fot. arch. Resene

Sposób 2: Propozycja na pustą ścianę wcale nie musi być szokująca. Czasem wystarczy subtelny efekt ombre, jak na fotografii – trochę w klimacie industrialnym à la beton, trochę melancholijnie, jak pochmurne niebo. Efekt osiągnięto dzięki technice farby klejowej (colourwash). Jako akcenty dekoracyjne na takim tle świetnie wyglądać będą przedmioty w mocnych odcieniach żółtego i czerni.

(Zdjęcia: Melanie Jenkins, stylizacja: Claudia Kozub, efekt malarski: Greer Clayton)

sposoby na pustą ścianę

Fot. arch. Resene

Sposób 3: Doskonały dla tych, którzy oszczędzają miejsce i pieniądze. Taki stolik zmieści się nawet w najbardziej ciasnym przedpokoju! Wszystko dlatego, że jest… namalowany. Wystarczy dokupić wiszącą półeczkę, którą pomalujemy farbą w tym samym kolorze, co domalowane na ścianie nogi „stolika”.

(Zdjęcia: Bryce Carleton, stylizacja: Megan Harrison-Turner)

Źródło: Habitat by Resene

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA