a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiTrzy sprytne sposoby na pustą ścianę

Trzy sprytne sposoby na pustą ścianę

Każdy z nas ma w mieszkaniu jakieś puste ściany – na przykład w przedpokoju czy na korytarzu. Tymczasem korytarzem przechodzimy wiele razy w ciągu dnia, a przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą nasi goście! Warto upiększyć odrobinę te puste powierzchnie. Oto trzy proste, a efektowne sposoby, jak to zrobić.

sposoby na pustą ścianę

Fot. arch. Resene

Sposób 1: Wystarczy komplet puszek testowych farb w różnych odcieniach oraz taśma maskująca. Najpierw w obrębie koła na białej ścianie rozprowadź farby w formie barwnych plam, jak na zdjęciu. Poczekaj aż wyschną, a następnie naklej na powstałe kolorowe koło kratkę z taśmy maskującej i pomaluj ten fragment ściany na biało. Ściągnij taśmę – i voilà, twoje dzieło gotowe!

(Zdjęcia: Wendy Fenwick, stylizacja: Gem Adams)

sposoby na pustą ścianę

Fot. arch. Resene

Sposób 2: Propozycja na pustą ścianę wcale nie musi być szokująca. Czasem wystarczy subtelny efekt ombre, jak na fotografii – trochę w klimacie industrialnym à la beton, trochę melancholijnie, jak pochmurne niebo. Efekt osiągnięto dzięki technice farby klejowej (colourwash). Jako akcenty dekoracyjne na takim tle świetnie wyglądać będą przedmioty w mocnych odcieniach żółtego i czerni.

(Zdjęcia: Melanie Jenkins, stylizacja: Claudia Kozub, efekt malarski: Greer Clayton)

sposoby na pustą ścianę

Fot. arch. Resene

Sposób 3: Doskonały dla tych, którzy oszczędzają miejsce i pieniądze. Taki stolik zmieści się nawet w najbardziej ciasnym przedpokoju! Wszystko dlatego, że jest… namalowany. Wystarczy dokupić wiszącą półeczkę, którą pomalujemy farbą w tym samym kolorze, co domalowane na ścianie nogi „stolika”.

(Zdjęcia: Bryce Carleton, stylizacja: Megan Harrison-Turner)

Źródło: Habitat by Resene