REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Empa wprowadzi na rynek nowy opóźniacz palenia?

Naukowcy z instytutu Empa opracowali nowy, przyjazny środowisku opóźniacz palenia. Są również u progu jego wprowadzenia na rynek.

Empa opóźniacz palenia

Fot. arch. Empa

Szwajcarski ośrodek Empa nie tylko opracował nowy opóźniacz palenia, ale również przyjazną środowisku i ekonomiczną metodę jego syntezy. Obecnie, we współpracy z dwoma partnerami przemysłowymi, instytut jest na dobrej drodze do komercjalizacji swojego produktu.

Nowy środek może posłużyć jako alternatywa dla halogenków stosowanych w piankach poliuretanowych. Jest to więc technologia bardziej ekologiczna niż dostępne obecnie produkty. Więcej na jej temat przeczytać można w czasopiśmie „Additives for Polymers” (nr 11/2017).

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA