a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTikkurila przejmuje ISO Paint Nordic

Tikkurila przejmuje ISO Paint Nordic

Tikkurila przejęła firmę ISO Paint Nordic specjalizującą się w innowacyjnych farbach budowlanych. W ten sposób fiński producent wzbogacił swoją ofertę o szereg efektywnych i przyjaznych środowisku produktów.

Tikkurila ISO Paint Nordic

Fot. CraigTaylor74 / Foter.com / CC-BY-NC-SA

ISO Paint Nordic oferuje trwałe na lata rozwiązania, które ograniczają koszt użytkowania budynku – na przykład pozwalają zmniejszyć wydatki na ogrzewanie lub klimatyzację. Ponieważ zainteresowanie takimi technologiami w ostatnim czasie bardzo wzrosło, Tikkurila uznała zakup ISO Paint Nordic za korzystną transakcję. Z podobnych powodów fiński koncern zdecydował się kupić niedawno szwedzką firmę KEFA Drytech specjalizującą się w funkcjonalnych produktach, chroniących na przykład przed grzybem ściennym.

ISO Paint Nordic to jeden z ważniejszych producentów farb w Skandynawii – w roku 2013 jego przychody wyniosły około 7,5 mln €. Firma posiada nowoczesną fabrykę w Lunderskov w Danii, a jej produkty dostępne są w sprzedaży w 20 krajach, m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii i Australii.

Źródło: coatingsworld.com