REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tikkurila planuje przymusowe bezpłatne urlopy

Tikkurila rozpoczęła negocjacje dotyczące przymusowych urlopów bezpłatnych w związku z pandemią koronawirusa. Firma przygotowuje się tym samym na przewidywany spadek zapotrzebowania na farby.

Tikkurila negocjacje urlopy pandemia koronawirus

Fot. arch. Tikkurila

Według wstępnej oceny firmy wprowadzone środki bezpieczeństwa mogą doprowadzić do przymusowego zwolnienia z części zakresu lub pełnego zakresu pracy na maksymalny okres 90 dni.

Najlepsze możliwe rozwiązanie dla każdego z pracowników

Ostateczne decyzje dotyczące zakresu i czasu trwania wyłączenia osób z pracy zostaną podjęte wkrótce. Jak komentuje Elisa Markula, dyrektor generalna Tikkurili:

Przewidujemy, że ta wyjątkowa sytuacja wpłynie na nasze operacje biznesowe na wszystkich rynkach, łącznie z Finlandią. Środki bezpieczeństwa podjęte w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa są konieczne, ale prawdopodobnie zmniejszą obciążenie pracą. Efektywna praca zdalna nie jest również możliwa na wszystkich stanowiskach.

Dyrektor dodała, że bardzo trudno jest obecnie dokładnie ocenić skutki pandemii oraz czas trwania kryzysu, ale obecne negocjacje pozwolą dostosować działalność firmy do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Zapewnia również, że w ramach rozmów zarząd postara się znaleźć najlepsze możliwe rozwiązania dla każdego z pracowników.

Po Finlandii czas na inne kraje

Trwające negocjacje dotyczą pracowników Tikkurili w rodzimej Finlandii. Firma zapowiada jednak, że będzie dostosowywać swoje operacje do nowej sytuacji także w innych krajach. W roku 2019 Tikkurila zatrudniała około 2700 osób, z czego 500 – w Finlandii.

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA