a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweTęczowy most w Leeds

Tęczowy most w Leeds

Leeds też ma swoją tęczę. Jeden z mostów kolejowych w mieście pomalowany został na tęczowo – jako gest wsparcia dla osób ze środowiska LGBT.

tęczowy most Leeds

Fot. Facebook / Leeds Freedom Bridge

Wiadukt kolejowy w dzielnicy Lower Briggate, nazwany Mostem Wolności w Leeds, jest fragmentem linii prowadzącej na północ miasta. Od niedawna dumnie nosi on wszystkie kolory tęczy.

Neil Henry, dyrektor Network Rail, ucieszył się, że udziałowcy chcą uczynić most obiektem ikonicznym i z entuzjazmem rozpoczął realizację projektu przemalowania mostu. Swoje wsparcie zaoferowały również władze miasta oraz działacz LGBT Thomas Wales, od którego wyszedł cały pomysł. Po zebraniu odpowiedniej kwoty oraz uzyskaniu oficjalnej zgody, jesienią ruszono z pracami malarskimi. Ukończono je na krótko przed Walentynkami.

Jak deklarował jeszcze przed rozpoczęciem prac malarskich Jonathan Pryor, członek rady miasta odpowiedzialny za kulturę, projekt ma duże znaczenie dla wizerunku Leeds. Tęczowy most nie tylko doskonale wpisuje się w lokalny krajobraz – żywą, eklektyczną dzielnicę Lower Briggate – ale również stanowi sygnał dla turystów i gości, że znaleźli się w otwartym na odmienność, ciepłym i gościnnym mieście.

Źródło: paintsquare.com