a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiTargi Paint Expo 2020 jednak odwołane

Targi Paint Expo 2020 jednak odwołane

Z powodu wciąż bardzo niepewnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa, organizatorzy Paint Expo 2020 podjęli decyzję, że targi w tym roku jednak się nie odbędą. Na kolejną edycję wydarzenia zapraszają w roku 2022.

Paint Expo 2020 odwołane

Fot. arch. PaintExpo

Początkowo targi Paint Expo 2020 miały zostać jedynie przeniesione z wiosny na jesień – na 12-15 października tego roku. Ostatecznie jednak organizatorzy zadecydowali, że się nie odbędą.

W oficjalnym komunikacie jako powód podają niepewną sytuację epidemiczną, trudności związane z zaostrzonymi wymogami higienicznymi wobec wydarzeń targowych w rejonie Badenii-Wirtembergii oraz ograniczenia w podróżach międzynarodowych.

Zmiana przepisów i niepewna sytuacja wystawców

Decyzja podjęta została na podstawie sondażu przeprowadzonego wśród wystawców Paint Expo 2020, których większość była przeciwna ponownemu przekładaniu wydarzenia. Jak komentuje Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający firmy FairFair:

Wraz z naszymi wystawcami i partnerami liczyliśmy na to, ze uda nam się zorganizować Paint Expo 2020 w październiku, zachowując wszystkie wymogi dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. W międzyczasie jednak sytuacja się zmieniła, między innymi z powodu nowych przepisów w związku z organizacją targów w Badenii-Wirtembergii. Byliśmy więc zmuszeni do odwołania wydarzenia.

Ponieważ liczba zakażonych COVID-19 nie spada i prawdopodobnie spodziewana jest kolejna fala zachorowań, znów większą wagę przywiązuje się do ochrony zdrowia i powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Problemem jest też fakt, że wiele firm walczy obecnie ze skutkami kryzysu ekonomicznego i przyjazd na targi Paint Expo przestał być dla nich kwestią priorytetową.

Najlepsze warunki na kolejnym Paint Expo

Kolejne targi Paint Expo mają odbyć się zgodnie z harmonogramem w dniach 26-29 kwietnia 2022. Jak dodaje Jürgen Haußmann:

Planujemy obecnie włożyć całą naszą energię w przygotowanie kolejnej edycji Paint Expo. Naszym celem jest, by zapewnić całej branży farbiarskiej jak najlepsze warunki do uczestnictwa w targach.

Źródło: Paint Expo