a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTak było na VI Seminarium Spektrochemu…

Tak było na VI Seminarium Spektrochemu…

„Jak obniżyć cenę farby, nie poświęcając jej jakości?” – odpowiedź na to pytanie była głównym tematem VI Seminarium Spektrochemu, które odbyło się wczoraj w Czeladzi. Pan Artur Pałasz zaprezentował uczestnikom różne sposoby obniżenia kosztów produkcji farby, opierając się na wynikach badań przeprowadzonych w ośrodku Spektrochem.

VI Seminarium Spektrochemu

Fot. archiwum redakcji

Organizowane przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Farb, Klejów i Polimerów SPEKTROCHEM seminarium w tym roku odbyło się już po raz szósty. Uczestniczyła w nim rekordowa liczba 100 gości, co świadczy o tym, że jest to znane i cenione w branży wydarzenie. Ze względu na tak duże zainteresowanie Spektrochem postanowił organizować seminarium corocznie, a nie, jak do tej pory, co dwa lata.

Tym razem seminaryjne prezentacje dotyczyły stosunku cena / jakość wodorozcieńczalnych farb i tynków dyspersyjnych oraz tego, jak stosunek ten można poprawić. Pan Artur Pałasz ze Spektrochemu opowiedział między innymi o tym, jak wybrać system kolorowania, czym się kierować przy wyborze bieli tytanowej i dyspersji polimerowej do produkcji farb oraz jak formułować receptury farb i tynków silikonowych. Mowa była także o brudzeniu się elewacji, farbach plamoodpornych, rozjaśniaczach optycznych oraz problemie nagrzewania się fasad. Każde zagadnienie zostało wyczerpująco omówione i zilustrowane wynikami badań przeprowadzonych w Spektrochemie.

Fot. archiwum redakcji

Część referatów poprzedziły prezentacje zaprzyjaźnionych ze Spektrochemem firm, takich jak Ceac, Solvay oraz 3M. Gościem specjalnym był natomiast pan Ondřej Soukup z Czech, który opowiedział o firmie Spolchemie, którą reprezentował.

Każdy uczestnik miał do dyspozycji szereg materiałów oraz płytę CD z wygłoszonymi w trakcie wydarzenia prezentacjami. Organizatorzy zadbali także o rozluźnienie atmosfery i wprowadzili do programu imprezy dwa krótkie quizy z nagrodami. Nagrodzone zostały również trzy pierwsze osoby, które wysłały zgłoszenie na Seminarium.

Wkrótce na naszej stronie pojawi się obszerniejsza relacja z Seminarium, poświęcimy także więcej uwagi poruszonym przez pana Pałasza zagadnieniom. Wszystkich natomiast zapraszamy na przyszłoroczne Seminarium Spektrochemu, na którym z pewnością pojawi się jeszcze więcej ciekawych tematów z branży farbiarskiej!

Dowiedz się więcej o firmie