REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tak było na VI Seminarium Spektrochemu…

„Jak obniżyć cenę farby, nie poświęcając jej jakości?” – odpowiedź na to pytanie była głównym tematem VI Seminarium Spektrochemu, które odbyło się wczoraj w Czeladzi. Pan Artur Pałasz zaprezentował uczestnikom różne sposoby obniżenia kosztów produkcji farby, opierając się na wynikach badań przeprowadzonych w ośrodku Spektrochem.

VI Seminarium Spektrochemu

Fot. archiwum redakcji

Organizowane przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Farb, Klejów i Polimerów SPEKTROCHEM seminarium w tym roku odbyło się już po raz szósty. Uczestniczyła w nim rekordowa liczba 100 gości, co świadczy o tym, że jest to znane i cenione w branży wydarzenie. Ze względu na tak duże zainteresowanie Spektrochem postanowił organizować seminarium corocznie, a nie, jak do tej pory, co dwa lata.

Tym razem seminaryjne prezentacje dotyczyły stosunku cena / jakość wodorozcieńczalnych farb i tynków dyspersyjnych oraz tego, jak stosunek ten można poprawić. Pan Artur Pałasz ze Spektrochemu opowiedział między innymi o tym, jak wybrać system kolorowania, czym się kierować przy wyborze bieli tytanowej i dyspersji polimerowej do produkcji farb oraz jak formułować receptury farb i tynków silikonowych. Mowa była także o brudzeniu się elewacji, farbach plamoodpornych, rozjaśniaczach optycznych oraz problemie nagrzewania się fasad. Każde zagadnienie zostało wyczerpująco omówione i zilustrowane wynikami badań przeprowadzonych w Spektrochemie.

Fot. archiwum redakcji

Część referatów poprzedziły prezentacje zaprzyjaźnionych ze Spektrochemem firm, takich jak Ceac, Solvay oraz 3M. Gościem specjalnym był natomiast pan Ondřej Soukup z Czech, który opowiedział o firmie Spolchemie, którą reprezentował.

Każdy uczestnik miał do dyspozycji szereg materiałów oraz płytę CD z wygłoszonymi w trakcie wydarzenia prezentacjami. Organizatorzy zadbali także o rozluźnienie atmosfery i wprowadzili do programu imprezy dwa krótkie quizy z nagrodami. Nagrodzone zostały również trzy pierwsze osoby, które wysłały zgłoszenie na Seminarium.

Wkrótce na naszej stronie pojawi się obszerniejsza relacja z Seminarium, poświęcimy także więcej uwagi poruszonym przez pana Pałasza zagadnieniom. Wszystkich natomiast zapraszamy na przyszłoroczne Seminarium Spektrochemu, na którym z pewnością pojawi się jeszcze więcej ciekawych tematów z branży farbiarskiej!

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA