a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSzybka produkcja powłok na metal z systemem Pevicoat

Szybka produkcja powłok na metal z systemem Pevicoat

AkzoNobel wprowadza nowy system dla wytwórców wstępnie powlekanych elementów metalowych – Pevicoat Paint Management System. Pozwala on łatwo uzyskać na metalu powłokę o dowolnym połysku i odcieniu.

Pevicoat AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Aby wyróżniać się na dzisiejszym wymagającym rynku producenci elementów metalowych muszą oferować szybką i sprawną produkcję. Problem sprawia im jednak produkowanie elementów z powłokami w wielu różnych kolorach. System Pevicoat rozwiązuje ten problem przy pomocy urządzenia zlokalizowanego w pobliżu linii produkcyjnej, produkującego natychmiast dowolną powłokę, szybko i niskim kosztem.

Specjalna technologia AkzoNobel analizuje próbki koloru, a następnie na podstawie wyników analizy system Pevicoat miesza odpowiednie pigmenty z dużą dokładnością. W ciągu zaledwie dwóch godzin system jest w stanie opracować formułę, która może być testowana w laboratorium lub natychmiast zastosowana na linii produkcyjnej.

Jak mówi Simon Parker, dyrektor zarządzający AkzoNobel Industrial Coatings, dzięki systemowi klient specjalizujący się w technologii coil coating ma małą fabrykę farby zaraz przy linii produkcyjnej. Może więc łatwo i szybko dostosować poziom połysku i odcień, a cały zakład pracuje bardziej efektywnie.

Źródło: AkzoNobel