REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Światowy rynek farb – prognozy 2014-2018

Firma Kusumgar, Nerlfi & Growney opublikowała zapowiadany wcześniej raport dotyczący światowego rynku farb. Według niego w roku 2013 na całym świecie sprzedano około 35 mln ton farb i powłok o łącznej wartości 120 mld $.

światowy rynek farb raport

W najbliższych latach z pewnością pod względem zużycia farb dominować będzie rejon Azji i Pacyfiku. Fot. flaivoloka (sxc.hu)

W raporcie zamieszczono także prognozy obejmujące okres od 2014 do 2018 roku, czyli najbliższe pięć lat. Zdaniem analityków świat wyszedł z kryzysu lat 2008 – 2009 i będzie się rozwijał w tempie średnio 5% na rok. Duża w tym zasługa rejonu Azji i Pacyfiku, a zwłaszcza Chin i Indii, które pod względem zużycia farb zdecydowanie dominują na świecie.

Zawarte w raporcie informacje dotyczące poszczególnych rejonów świata:

  • 1. miejsce – Azja i Pacyfik – 45% (ilościowo) i 40% (finansowo) światowego zużycia farb; rynek ten rozwijać się ma w tempie 8% na rok, a więc w 2018 roku będzie mu już odpowiadała ilościowo ponad połowa globalnego wykorzystania farb,
  • 2. miejsce – Europa – 24% (ilościowo) i 28% (finansowo); przewiduje się wzrost w tempie 2% na rok, ale Rosja, Turcja i inne kraje Europy Wschodniej mają się rozwijać szybciej,
  • 3. miejsce – Ameryka Północna – 17% (ilościowo) i 21% (finansowo); wzrost w tempie 1% na rok,
  • 4. miejsce – Ameryka Południowa i Środkowa – 8% (ilościowo) i 6% (finansowo); wzrost w tempie 5% na rok, do którego przyczyni się głównie Brazylia (w 2013 przypadły jej 2/3 całego zużycia farb w regionie).

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA