a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneŚwiatowy rynek farb do 2020 – raport IPPIC

Światowy rynek farb do 2020 – raport IPPIC

Firma IPPIC ogłosiła publikację piątej już edycji raportu, dotyczącego światowego rynku farb. Oprócz danych finansowych zawiera on również komplet informacji o najnowszych technologiach i trendach w branży.

światowy rynek farb raport IPPIC

Fot. Dsndrn-Video / pixabay

Już po raz piąty firma ChemQuest Group na zlecenie The International Paint and Printing Ink Council Ink. (IPPIC) przygotowała raport dotyczący obecnej sytuacji rynku farb. Publikacja zatytułowana została „Global Market Analysis for the Paint & Coatings Industry (2015-2020)”.

Zgodnie z zamieszczonymi w niej prognozami światowa produkcja farb w najbliższych latach będzie rosła w tempie 4,3% rocznie, dzięki czemu w roku 2020 osiągnie już 50 mld litrów rocznie. Wartość natomiast ma wzrastać o 4,7% rocznie i w roku 2020 wyniesie 178 mld $. To bardziej optymistyczna prognoza niż firmy Persistence, ale mniej – niż analityków MarketsandMarkets.

Farby pod lupą

Autorzy raportu pod lupę wzięli ponad 175 krajów z całego świata. Farby podzielili na trzy główne kategorie: dekoracyjne, OEM oraz do celów specjalnych, a dalej – na wiele różnych podkategorii.

Więcej uwagi niż w poprzednich edycjach poświęcono niektórym gałęziom rynku, m.in. lakierom samochodowym OEM (dodatkowe informacje o powłokach na części samochodowe z tworzyw sztucznych), powłokom dla transportu (ciężarówki, autobusy, samoloty, wagony kolejowe) oraz do ogólnych zastosowań przemysłowych (powłoki na sprzęt rolniczy i budowlane). Doszły również dodatkowe informacje na temat powłok ogniochronnych oraz odpornych na wysokie temperatury.

Trendy, przejęcia, zmiany!

W stosunku do poprzednich odsłon raportu rozbudowano także rozdział poświęcony surowcom, opisując w nim najnowsze technologie i trendy, w tym rozwiązania przyjazne środowisku. Ponadto w raporcie znalazł się specjalny rozdział o przejęciach na rynku. W ostatnim czasie jest więcej niż zwykle, a rynek podlega dynamicznym zmianom, za którymi powinniśmy nadążać.

Źródło: pcimag.com