a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiSun Chemical przejmuje Benda-Lutz Werke

Sun Chemical przejmuje Benda-Lutz Werke

Korporacja Sun Chemical i jej spółka dominująca, DIC, osiągnęły porozumienie w sprawie nabycia Benda-Lutz Werke GmbH, firmy z siedzibą w Austrii specjalizującej się w pigmentach zapewniających efekt metaliczny.

Transakcja ta upoważni Sun Chemical i DIC do czerpania 100% zysków ze wszystkich przedsięwzięć Benda-Lutz, a ponadto zapewni im rozszerzenie oferty o produkty o efekcie metalizującym. Farby, plastiki oraz sztuka graficzna to obszary rynkowe, które mają wyjątkowo zyskać dzięki wykorzystaniu metalizujących pigmentów od Benda-Lutz. Myron Petruch, prezes oddziału Sun Chemical Performance Pigments and Electronic Materials, ma nadzieję, że dzięki temu usługi Sun Chemical będą jeszcze bardziej rozpoznawalne i cenione na świecie. Z kolei dyrektor Benda-Lutz Werke, Martin Lutz, liczy na to, że doświadczenie Sun Chemical i DIC pomoże w umocnieniu pozycji produktów Benda-Lutz na globalnym rynku.

Planowane jest także uruchomienie nowych zakładów produkcyjnych w Austrii, Polsce i Rosji, które dołączą do istniejącej już dużej fabryki Sun Chemical w Chinach, wytwarzającej pigmenty aluminiowe. Zapewni to znaczny rozwój gałęzi tego koncernu zajmującej się wyrobami metalicznymi.

Umowa ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale roku 2012, jej dokładne warunki nie zostały jednak ujawnione.

źródło: www.coatingsworld.com