REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sun Chemical przejmuje Benda-Lutz Werke

Korporacja Sun Chemical i jej spółka dominująca, DIC, osiągnęły porozumienie w sprawie nabycia Benda-Lutz Werke GmbH, firmy z siedzibą w Austrii specjalizującej się w pigmentach zapewniających efekt metaliczny.

Transakcja ta upoważni Sun Chemical i DIC do czerpania 100% zysków ze wszystkich przedsięwzięć Benda-Lutz, a ponadto zapewni im rozszerzenie oferty o produkty o efekcie metalizującym. Farby, plastiki oraz sztuka graficzna to obszary rynkowe, które mają wyjątkowo zyskać dzięki wykorzystaniu metalizujących pigmentów od Benda-Lutz. Myron Petruch, prezes oddziału Sun Chemical Performance Pigments and Electronic Materials, ma nadzieję, że dzięki temu usługi Sun Chemical będą jeszcze bardziej rozpoznawalne i cenione na świecie. Z kolei dyrektor Benda-Lutz Werke, Martin Lutz, liczy na to, że doświadczenie Sun Chemical i DIC pomoże w umocnieniu pozycji produktów Benda-Lutz na globalnym rynku.

Planowane jest także uruchomienie nowych zakładów produkcyjnych w Austrii, Polsce i Rosji, które dołączą do istniejącej już dużej fabryki Sun Chemical w Chinach, wytwarzającej pigmenty aluminiowe. Zapewni to znaczny rozwój gałęzi tego koncernu zajmującej się wyrobami metalicznymi.

Umowa ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale roku 2012, jej dokładne warunki nie zostały jednak ujawnione.

źródło: www.coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA