a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Sufit na bogato

Od fresków Kaplicy Sykstyńskiej po konstelacje nowojorskiego Grand Central Station – we wszystkich miastach na świecie mamy przykłady pięknych, bogato zdobionych sufitów. Mimo to w naszych mieszkaniach najczęściej decydujemy się na nudną biel. Może warto to zmienić?

sufit Farrow & BallJeśli brak nam inspiracji, Farrow & Ball przychodzi z odsieczą. Brytyjski producent podsuwa pięć niebanalnych pomysłów na „piątą ścianę” naszego pokoju. Oto one!

1) Głęboki odcień farby na suficie, który będzie tworzył intrygujący kontrast ze ścianami. To patent, który świetnie sprawdza się w pokojach utrzymanych w neutralnych barwach – sufit staje się wówczas niespodziewanie punktem skupiającym uwagę.

sufit Farrow & Ball2) Jeśli chcesz stworzyć przytulne wnętrze, pełne koloru i ciepła, pociągnij farbą w jednym odcieniu ściany i sufit. Bardzo dobry sposób zwłaszcza na małe pomieszczenia. Jednolity kolor szczególnie pięknie będzie wyglądał na ukośnych ścianach w pokojach na poddaszu.

3) Oprócz odcienia, możesz również eksperymentować z wykończeniem. Na przykład malując sufit farbą o wysokim połysku. Uzyskasz dzięki temu oryginalne świetlne refleksy. Zobacz:

4) Tapety też nie muszą być tylko na ścianach! Sufit, który będzie miał niebanalny wzór, kolor i teksturę, z pewnością przyciągnie wzrok. Tutaj krótki film instruktażowy, jak to zrobić:

5) Gwiaździste sufity z rozpryskami złota i srebra to doskonały pomysł do pokoju dziecięcego. Ale nie tylko – upstrzona złotem „piąta ściana” będzie się pięknie mienić się w rozświetlonej świecami jadalni.

Źródło, fotografie: Farrow & Ball

R   e   k   l   a   m   a
Farby sufitowe kupią Państwo na https://www.bricoman.pl/farby-srodki-do-drewna/farby-do-scian-sufitow-fasad-grunty-pigmenty/farby-biale-do-scian-i-sufitow