a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePosadzki Sika w zakładzie produkcyjnym Mróz

Posadzki Sika w zakładzie produkcyjnym Mróz

Produkty firmy Sika zostały zastosowane w zakładzie produkcyjnym spółki Mróz S.A., produkującej świeże dania gotowe. Posadzki szwajcarskiego producenta spełniły wysokie wymogi higieniczne obowiązujące w przemyśle spożywczym.

Sika zakład produkcyjny Mróz

Fot. arch. Sika

Zakład produkcyjny spółki Mróz to dwukondygnacyjna hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni prawie 11 tysięcy m², zlokalizowana w Karolewie koło Borka Wielkopolskiego. W strefie produkcji i magazynów obowiązują wysokie wymagania higieniczne. Potrzebne były trwałe, antypoślizgowe posadzki, łatwe do utrzymania w czystości, posiadające atesty PZH dopuszczające do stosowania w branży spożywczej.

W sumie na powierzchni ok. 3100 m² zastosowano jasnoszare posadzki Sika. W części kuchennej zakładu produkcyjnego (powierzchnia 203 m²) – posadzkę poliuretanowo-cementową o grubości 9 mm z materiału Sikafloor-20 PurCem, zaś w pomieszczeniach czystych, „clean room” (powierzchnia ok. 856 m²) – posadzkę o grubości ok. 2 mm z Sikafloor-266 CR. Do tego w pomieszczeniu do przechowywania detergentów o powierzchni 27 m² wykorzystano produkt Sikafloor-381, a na pozostałych powierzchniach (ok. 2000 m²) – materiał posadzkowy Sikafloor-264.

Źródło: Sika