a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Street Art Brasil

Oryginalna, dynamiczna, rozwijająca się niezależnie od światowych trendów brazylijska sztuka graffiti pojawiła się na ulicach Frankfurtu w ramach organizowanej przez Schirn Kunsthalle Street Art Brasil.

Przy okazji organizowanych we Frankfurcie Targów Książki, której gościem honorowym będą brazylijscy wydawcy Schirn Kunsthalle zorganizowało wystawę  Street Art Brasil. Sztuka graffiti bardzo dynamicznie rozwija się w tętniących życiem metropoliach Brazylii. Charakterystycznym dla brazylijskiego graffiti jest to, że mimo globalizacji, ten kolorowy, dynamiczny i wyjątkowy ruch różni się znacznie zarówno pod względem treści jak i estetyki od graffiti w USA czy europejskich kanonów sztuki ulicy. Nie tylko konkretne polityczne czy społeczne nastroje w kraju, ale także ogromna różnorodność technik i stylów są znakami rozpoznawczymi brazylijskiej sztuki ulicy

W ramach festiwalu pojawią się zarówno wielkogabarytowe murale jak i nieduże znaki reprezentujące mieszankę rdzennych tradycji z nowoczesną kulturą brazylijską. Prace prezentowane są na murach wybranych budynków w centrum i na obrzeżach Frankfurtu. Festiwal trwa od 5 września do 27 października.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Schirn Kunsthalle.