a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiKolor jak na dłoni – ColorSnap Glass

Kolor jak na dłoni – ColorSnap Glass

Otaczający nas świat kipi kolorami. Czasem podczas spaceru lub wycieczki zauważamy nagle ten wspaniały, niepowtarzalny, który chętnie widzielibyśmy na swoich ścianach lub meblach – ale jak go utrwalić, zapamiętać, przełożyć na język farb? Problem ten doskwierał również klientom Sherwin-Williams, toteż firma postanowiła pomóc im go rozwiązać. Nowa, niezwykła aplikacja ColorSnap Glass pozwala błyskawicznie zidentyfikować odcień i znaleźć jego odpowiednik w palecie Sherwin-Williams.

ColorSnap Glass

Google Glass. Fot. Wikimedia Commons

Kolor z iPhone’a jak malowany

Aplikacja ColorSnap, stworzona przez Resource – wieloletniego partnera technologicznego Sherwin-Williams – pojawiła się już wcześniej w wersji na iPhone’a. Była prawdziwą rewolucją – pozwalała na podstawie zwykłego zdjęcia zrobionego telefonem natychmiast identyfikować kolor i wyszukiwać jego odpowiednik z palety Sherwin-Williams. Przenoszenie do swojego wnętrza barwy nieba w wiosenny wieczór lub sukienki spotkanej na ulicy kobiety stało się dziecinnie proste. Nic dziwnego, że aplikacja ta odniosła wielki sukces i została do tej pory ściągnięta ponad milion razy.

Czas na Google Glass

ColorSnap Glass jest krokiem dalej w technologii. To oprogramowanie o podobnej funkcjonalności, dostosowane jednak do specjalnych okularów rozszerzonej rzeczywistości, Google Glass. Gdy tylko zauważymy obiekt w naszym wymarzonym odcieniu, a będziemy je mieć akurat na nosie, wystarczy mrugnąć lub wydać słowną komendę, a zdjęcie zostanie zapisane i błyskawicznie przetworzone. Po minucie otrzymamy zestaw kolorów z palety Sherwin-Williams odpowiadających tym na fotografii oraz informację o najbliższym sklepie, gdzie możemy zakupić farby. Łatwe, lekkie i przyjemne.

Kiedy trafi w nasze ręce?

Okulary Google Glass nie są jeszcze dostępne komercyjnie – do deweloperów trafiło jedynie 10 tys. egzemplarzy testowych. Kiedy jednak będzie się już można zaopatrzyć w ten innowacyjny gadżet, aplikacja ColorSnap na pewno przemieni „polowanie na kolor” i urządzanie wnętrz w świetną zabawę. Póki co zaś – możemy się cieszyć wersją na iPhone’a i na iPada.

Fot. arch. Sherwin-Williams