REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sprzątanie świata – Polska 2017 – już w ten weekend!

W najbliższy weekend w całej Polsce odbędzie się akcja Sprzątanie świata – Polska 2017. „Nie ma śmieci – są surowce!”, przekonują organizatorzy i zachęcają do wspólnego sprzątania i zbiórki surowców.

Sprzątanie świata – Polska 2017

Plakat akcji projektu Andrzeja Pągowskiego.

Wiele przedmiotów, które na co dzień lądują w naszych koszach, można z powodzeniem wykorzystać jako surowce wtórne. Niestety, często nie zdajemy sobie z tego sprawy, dlatego fundacja Nasza Ziemia organizuje w dniach 15-17 września akcję informacyjno-edukacyjną Sprzątanie świata – Polska 2017. Jej przesłanie brzmi „Nie ma śmieci – są surowce!”.

W ramach inicjatywy przewidziano różnego rodzaju wydarzenia: zbiórki przedmiotów, sprzątanie terenów publicznych, konkursy i warsztaty. Finałem akcji będzie sprzątanie w piątek 15 września brzegów Wisły. Wezmą w nim udział również ambasadorzy – obecny będzie m.in. Ambasador Australii, Paul Wojciechowski.

Przewidziano również konkursy plastyczne na najlepszą interpretację plastyczną hasła akcji. Wezmą w nich udział uczniowie polskich szkół, wszyscy inni natomiast mogą przesłać swoje prace za pośrednictwem profilu fb/naszaziemia.

Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do akcji. Każdy może zorganizować zbiórkę, sprzątanie lub inne wydarzenie w swoim najbliższym otoczeniu oraz zgłosić to organizatorom, ważne są również osobiste wyzwania dotyczące segregowania śmieci oraz tworzenia jak najmniejszej ilości odpadów. Więcej informacji na temat akcji na stronie www.sprzatanieswiata-polska.pl.

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA