a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowespectro2profiler oceni cyfrowo jakość tekstury

spectro2profiler oceni cyfrowo jakość tekstury

Firma BYK-Gardner we współpracy z AkzoNobel zaprezentowała nową, przełomową technologię. Urządzenie spectro2profiler służy do oceny jakości tekstury powłoki proszkowej.

spectro2profiler jakość tekstury powłoka proszkowa

Fot. arch. BYK-Gardner

Dlaczego to tak przełomowe rozwiązanie? Ponieważ dotychczas oceny jakości teksturowanej powłoki proszkowej można było dokonać tylko metodą wizualną. Jak zapewniają twórcy, nowe narzędzie, które może nie tylko mierzyć kolor i połysk, ale również analizować topografię 3D tekstury, zmienia wszystko.

Kamień milowy w branży

Pim Koeckhoven, dyrektor ds. technologii w dziale Color AkzoNobel, podkreśla, że spectro2profiler to kamień milowy w dziedzinie oceny jakości tekstury powłok proszkowych:

Możliwość obiektywnej oceny strukturalnej jakości powłoki proszkowej – w sposób spójny, precyzyjny i ustandaryzowany, przy użyciu przeznaczonego do tego narzędzia cyfrowego – to ogromny krok naprzód.

Jean-Paul Moonen, manager sektora architektury w oddziale Powder Coatings AkzoNobel, zwraca uwagę, że tekstura to dziś bardzo istotna cecha powłoki proszkowej. Zwłaszcza w architekturze powłoki teksturowane są wybierane coraz częściej. Jako producent farb proszkowych AkzoNobel bardzo skorzysta, mając tego typu narzędzie do dyspozycji – podobnie jak jego klienci.

Trwają testy i optymalizacja

Prace nad prototypem nowego narzędzia rozpoczęły się dwa lata temu. Twórcy wykorzystali zgromadzoną wiedzę na temat wykończeń imitujących skórę, by zbadać możliwości jej cyfrowej obróbki. Obecnie urządzenie jest testowane i optymalizowane w zakładach produkcyjnych AkzoNobel. W przyszłości ma być używane do opracowywania nowych formuł farb proszkowych.

Źródło: AkzoNobel