REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

spectro2profiler oceni cyfrowo jakość tekstury

Firma BYK-Gardner we współpracy z AkzoNobel zaprezentowała nową, przełomową technologię. Urządzenie spectro2profiler służy do oceny jakości tekstury powłoki proszkowej.

spectro2profiler jakość tekstury powłoka proszkowa

Fot. arch. BYK-Gardner

Dlaczego to tak przełomowe rozwiązanie? Ponieważ dotychczas oceny jakości teksturowanej powłoki proszkowej można było dokonać tylko metodą wizualną. Jak zapewniają twórcy, nowe narzędzie, które może nie tylko mierzyć kolor i połysk, ale również analizować topografię 3D tekstury, zmienia wszystko.

Kamień milowy w branży

Pim Koeckhoven, dyrektor ds. technologii w dziale Color AkzoNobel, podkreśla, że spectro2profiler to kamień milowy w dziedzinie oceny jakości tekstury powłok proszkowych:

Możliwość obiektywnej oceny strukturalnej jakości powłoki proszkowej – w sposób spójny, precyzyjny i ustandaryzowany, przy użyciu przeznaczonego do tego narzędzia cyfrowego – to ogromny krok naprzód.

Jean-Paul Moonen, manager sektora architektury w oddziale Powder Coatings AkzoNobel, zwraca uwagę, że tekstura to dziś bardzo istotna cecha powłoki proszkowej. Zwłaszcza w architekturze powłoki teksturowane są wybierane coraz częściej. Jako producent farb proszkowych AkzoNobel bardzo skorzysta, mając tego typu narzędzie do dyspozycji – podobnie jak jego klienci.

Trwają testy i optymalizacja

Prace nad prototypem nowego narzędzia rozpoczęły się dwa lata temu. Twórcy wykorzystali zgromadzoną wiedzę na temat wykończeń imitujących skórę, by zbadać możliwości jej cyfrowej obróbki. Obecnie urządzenie jest testowane i optymalizowane w zakładach produkcyjnych AkzoNobel. W przyszłości ma być używane do opracowywania nowych formuł farb proszkowych.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA