REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Specjalistyczna krzemionka – prognozy dla rynku

Rośnie zapotrzebowanie na specjalistyczną krzemionkę. Zgodnie z raportem Freedonia Group w roku 2018 wyniesie ono już...

specjalistyczna krzemionka

Krzemionka płomieniowa, jeden z rodzajów specjalistycznej krzemionki stosowanej w przemyśle.
Fot. Wiebew / Wikimedia Commons

…2,9 mln ton o wartości 6,9 mld $. Oznacza to wzrost w latach 2014-2018 o 5% w skali roku. Jest to przede wszystkim zasługa silnie rozwijających się Chin i Indii, a także krajów Południowej i Środkowej Ameryki, Afryki i Bliskiego Wschodu. Prognozy są także korzystne dla Europy Wschodniej. Nieco gorzej wygląda sytuacja na nasyconych rynkach Ameryki Północnej i Europy, jednak i tam produkcja wzrośnie.

Pod pojęciem specjalistyczna krzemionka rozumie się krzemionkę strąconą, żel krzemionkowy, zol krzemionkowy i pył krzemionkowy. Są one wykorzystywane przede wszystkim przy produkcji gumy (w tym opon) – jest to sektor przemysłu, który generuje największe zapotrzebowanie i będzie się również do roku 2018 najszybciej rozwijał. Krzemionka bywa również często wykorzystywana jako dodatek do farb.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA