a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSilikonowe farby dachowe rosną w siłę

Silikonowe farby dachowe rosną w siłę

Farby dachowe coraz popularniejsze! Zgodnie z raportem The Freedonia Group na rynku amerykańskim w ciągu następnych kilku lat ich sprzedaż będzie rosła w tempie 3,2%. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkty silikonowe.

silikonowe farby dachowe

Fot. roofimages_pixabay

W ciągu następnych trzech lat zapotrzebowanie na silikonowe farby dachowe stosowane w formie ciekłej w Stanach Zjednoczonych ma rosnąć w tempie 5,1% rocznie. Wszystko za sprawą coraz większej popularności chłodnych dachów, czyli dachów pokrytych jasną farbą odbijającą promieniowanie słoneczne i zapobiegającą nadmiernemu nagrzewaniu się budynku.

Silikonowe produkty dachowe charakteryzują się tym, że są bardziej odporne na wilgoć w porównaniu z akrylowymi i asfaltowymi. Ich popularność na rynku to też zasługa wciąż niewielkiej liczby wykwalifikowanych pracowników do stosowania systemów dachowych (silikonowe farby dachowe są stosunkowo łatwe w aplikacji, średnio wykwalifikowana ekipa jest w stanie zabezpieczyć nimi dach w ciągu zaledwie kilku dni).

Na stary dach? Tak! Na nowy? Też!

Jeśli natomiast chodzi ogólnie o farby dachowe, rynek ma rosnąć do roku 2021 w nieco mniejszym, ale wciąż stabilnym tempie 3,2%. Sprzyja temu przede wszystkim wspomniane zainteresowanie chłodnymi dachami, ale farby dachowe są wykorzystywane także w innych celach.

Często pokrywa się nimi stare i zużyte dachy, co stanowi alternatywę dla kosztownej wymiany całego dachu. Może być jednak i odwrotnie – stosuje się je na dachach nowych, by je dodatkowo zabezpieczyć i wydłużyć ich trwałość.

Farba dobra na wszystko

Farba dachowa jest więc nie tylko sposobem na to, by poprawić efektywność energetyczną budynku, ale również by uniknąć częstych napraw lub uratować zniszczony dach. Więcej o tym, czemu lepiej pomalować farbą niż wymieniać cały dach, piszemy w naszym tekście.

Źródło: coatingsworld.com