REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Silikonowe farby dachowe rosną w siłę

Farby dachowe coraz popularniejsze! Zgodnie z raportem The Freedonia Group na rynku amerykańskim w ciągu następnych kilku lat ich sprzedaż będzie rosła w tempie 3,2%. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkty silikonowe.

silikonowe farby dachowe

Fot. roofimages_pixabay

W ciągu następnych trzech lat zapotrzebowanie na silikonowe farby dachowe stosowane w formie ciekłej w Stanach Zjednoczonych ma rosnąć w tempie 5,1% rocznie. Wszystko za sprawą coraz większej popularności chłodnych dachów, czyli dachów pokrytych jasną farbą odbijającą promieniowanie słoneczne i zapobiegającą nadmiernemu nagrzewaniu się budynku.

Silikonowe produkty dachowe charakteryzują się tym, że są bardziej odporne na wilgoć w porównaniu z akrylowymi i asfaltowymi. Ich popularność na rynku to też zasługa wciąż niewielkiej liczby wykwalifikowanych pracowników do stosowania systemów dachowych (silikonowe farby dachowe są stosunkowo łatwe w aplikacji, średnio wykwalifikowana ekipa jest w stanie zabezpieczyć nimi dach w ciągu zaledwie kilku dni).

Na stary dach? Tak! Na nowy? Też!

Jeśli natomiast chodzi ogólnie o farby dachowe, rynek ma rosnąć do roku 2021 w nieco mniejszym, ale wciąż stabilnym tempie 3,2%. Sprzyja temu przede wszystkim wspomniane zainteresowanie chłodnymi dachami, ale farby dachowe są wykorzystywane także w innych celach.

Często pokrywa się nimi stare i zużyte dachy, co stanowi alternatywę dla kosztownej wymiany całego dachu. Może być jednak i odwrotnie – stosuje się je na dachach nowych, by je dodatkowo zabezpieczyć i wydłużyć ich trwałość.

Farba dobra na wszystko

Farba dachowa jest więc nie tylko sposobem na to, by poprawić efektywność energetyczną budynku, ale również by uniknąć częstych napraw lub uratować zniszczony dach. Więcej o tym, czemu lepiej pomalować farbą niż wymieniać cały dach, piszemy w naszym tekście.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA