a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowa generacja ACOMP usprawni produkcję polimerów

Nowa generacja ACOMP usprawni produkcję polimerów

Firma Fluence Analytics, wytwórca przemysłowych i laboratoryjnych systemów monitoringu, wprowadziła na rynek trzecią generację swojego systemu ACOMP. Pozwala on analizować właściwości polimerów już w trakcie ich produkcji.

ACOMP produkcja polimery

Fot. doctor-a / pixabay.com

ACOMP to zautomatyzowany inteligentny system produkcji, który bezustannie analizuje polimery w trakcie procesu produkcyjnego oraz udostępnia w czasie rzeczywistym dane na temat kinetyki reakcji oraz właściwości polimerów (pozostałe monomery, konwersja monomerów, skład polimeru, masa cząsteczkowa, lepkość istotna). Dotychczasowe generacje systemu ACOMP po zainstalowaniu w fabryce pozwalały zoptymalizować czas produkcji partii o 17%.

Co nowego oferuje trzecia generacja? Bardziej przyjazny interface oraz intuicyjne narzędzia analityczne, a także m.in. nowe inteligentne sensory. Ponadto system działa w szerszym zakresie temperatur, dzięki czemu można analizować więcej rodzajów polimerów w większej ilości zastosowań. System ACOMP służy już m.in. do analizy danych przy produkcji polimerów dla tak wymagających branż jak medycyna.

Wraz z trzecią generacją systemu eksperci Fluence Analytics opracowali program demo, który pozwoli zainteresowanym firmom doświadczyć możliwości ACOMP. Jednostki demo dostępne będą w sprzedaży. Prezes Fluence Analytics, Alex Reed, zapewnia, że ta inteligentna technologia pomaga znacznie zwiększyć efektywność i dochodowość fabryki oraz czyni produkcję bardziej przyjazną środowisku. Prezes wierzy, że w przyszłości ACOMP diametralnie zmieni sposób, w jaki polimery są dziś wytwarzane na świecie.

Źródło: european-coatings.com