REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sika otwiera nowe obiekty w Indiach

Sika otwiera nową fabrykę i centrum technologiczne w Pune, stolicy stanu Maharasztra w Indiach. Nowe obiekty mają pomóc w zaspokojeniu rosnących potrzeb indyjskiego rynku.

Sika Indie Pune

Fot. arch. Sika

Nowy zakład w Pune specjalizował się będzie w wysokiej jakości klejach i uszczelniaczach. Na trzech liniach produkcyjnych wytwarzał będzie produkty dla transportu, budownictwa i sektora energii odnawialnej.

Fundamenty pod ekspansję

Położone 100 kilometrów na południowy wschód od Bombaju, Pune to jeden z przemysłowych ośrodków Indii. Jak komentuje Morten Muschak, korporacyjny dyrektor ds. rynku docelowego:

Najnowsza inwestycja w Indiach pozwala nam wzmocnić naszą pozycję na rynku budowlanym i przemysłowym w tym kraju. Rozbudowując nasze instalacje produkcyjne możemy rozwijać lokalną ekspertyzę i przynosić duże korzyści naszym klientom – tworzyć, produkować i dostarczać rozwiązania dostosowane do ich potrzeb w bardzo krótkim czasie. Sika stawia fundamenty pod długoterminową ekspansję i rozwój na tym kluczowym rynku.

Całą aglomerację Pune zamieszkuje ponad 8 mln ludzi. Region stanowi siedzibę wielu producentów pojazdów i części samochodowych, zaś nowy zakład Sika jest doskonale zlokalizowany pod kątem infrastruktury transportowej.

Rozkwit budownictwa i motoryzacji

Zarówno branża budowlana, jak i samochodowa w Indiach przeżywają obecnie rozkwit dzięki dynamicznemu rozwojowi gospodarczemu w kraju. Indie są obecnie piątym rynkiem samochodowym na świecie, a sektor samochodowy ma się tu rozwijać do roku 2030 w tempie ponad 10% rocznie. W tym samym okresie dla branży budowlanej przewidywany jest wzrost w tempie 6,5% rocznie.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA