a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSika otwiera nowe obiekty w Indiach

Sika otwiera nowe obiekty w Indiach

Sika otwiera nową fabrykę i centrum technologiczne w Pune, stolicy stanu Maharasztra w Indiach. Nowe obiekty mają pomóc w zaspokojeniu rosnących potrzeb indyjskiego rynku.

Sika Indie Pune

Fot. arch. Sika

Nowy zakład w Pune specjalizował się będzie w wysokiej jakości klejach i uszczelniaczach. Na trzech liniach produkcyjnych wytwarzał będzie produkty dla transportu, budownictwa i sektora energii odnawialnej.

Fundamenty pod ekspansję

Położone 100 kilometrów na południowy wschód od Bombaju, Pune to jeden z przemysłowych ośrodków Indii. Jak komentuje Morten Muschak, korporacyjny dyrektor ds. rynku docelowego:

Najnowsza inwestycja w Indiach pozwala nam wzmocnić naszą pozycję na rynku budowlanym i przemysłowym w tym kraju. Rozbudowując nasze instalacje produkcyjne możemy rozwijać lokalną ekspertyzę i przynosić duże korzyści naszym klientom – tworzyć, produkować i dostarczać rozwiązania dostosowane do ich potrzeb w bardzo krótkim czasie. Sika stawia fundamenty pod długoterminową ekspansję i rozwój na tym kluczowym rynku.

Całą aglomerację Pune zamieszkuje ponad 8 mln ludzi. Region stanowi siedzibę wielu producentów pojazdów i części samochodowych, zaś nowy zakład Sika jest doskonale zlokalizowany pod kątem infrastruktury transportowej.

Rozkwit budownictwa i motoryzacji

Zarówno branża budowlana, jak i samochodowa w Indiach przeżywają obecnie rozkwit dzięki dynamicznemu rozwojowi gospodarczemu w kraju. Indie są obecnie piątym rynkiem samochodowym na świecie, a sektor samochodowy ma się tu rozwijać do roku 2030 w tempie ponad 10% rocznie. W tym samym okresie dla branży budowlanej przewidywany jest wzrost w tempie 6,5% rocznie.

Źródło: Sika