REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sherwin-Williams kupuje Valspar

Trzeci największy producent farb na globalnym rynku, Sherwin-Williams, zamierza przejąć firmę Valspar. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, z połączenia obu przedsiębiorstw powstanie największy koncern farbiarski na świecie.

Sherwin-Williams ValsparSherwin-Williams i Valspar mają zbliżoną ofertę produktową, dlatego z połączenia obu firm powstałby koncern, który w dużej mierze zdominowałby światowy rynek. Dzięki transakcji Sherwin-Williams mógłby rozszerzyć swoje wpływy, ograniczone dotychczas do rynku amerykańskiego, na inne obszary świata – jak choćby Azję i Pacyfik czy Europę.

Cena, jaką koncern musiałby zapłacić za Valspar, to 113 $ za udział lub całościowa kwota 11,3 mld $. W konsekwencji powstałby największy koncern farbiarski na świecie – większy niż obecny lider PPG oraz drugi na liście AkzoNobel. Firma osiągałaby przychody na poziomie 15,6 mld $ i skorygowany zysk EBITDA na poziomie 2,8 mld $ i zatrudniałaby 58 000 pracowników. Zgodnie z obecnymi ustaleniami jej siedziba pozostałaby w Cleveland.

John G. Morikis, prezes Sherwin-Williams, wyznał: podziwialiśmy Valspar od dawna. Rozmowy na temat przejęcia rozpoczęły się ponoć natychmiast po przejęciu przez Morikisa stanowiska prezesa 1 stycznia 2016. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, zgodnie z planem zostanie zamknięta przed końcem pierwszego kwartału 2017.

Źródło: Valspar, Bloomberg

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA