a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneSherwin-Williams kupuje Valspar

Sherwin-Williams kupuje Valspar

Trzeci największy producent farb na globalnym rynku, Sherwin-Williams, zamierza przejąć firmę Valspar. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, z połączenia obu przedsiębiorstw powstanie największy koncern farbiarski na świecie.

Sherwin-Williams ValsparSherwin-Williams i Valspar mają zbliżoną ofertę produktową, dlatego z połączenia obu firm powstałby koncern, który w dużej mierze zdominowałby światowy rynek. Dzięki transakcji Sherwin-Williams mógłby rozszerzyć swoje wpływy, ograniczone dotychczas do rynku amerykańskiego, na inne obszary świata – jak choćby Azję i Pacyfik czy Europę.

Cena, jaką koncern musiałby zapłacić za Valspar, to 113 $ za udział lub całościowa kwota 11,3 mld $. W konsekwencji powstałby największy koncern farbiarski na świecie – większy niż obecny lider PPG oraz drugi na liście AkzoNobel. Firma osiągałaby przychody na poziomie 15,6 mld $ i skorygowany zysk EBITDA na poziomie 2,8 mld $ i zatrudniałaby 58 000 pracowników. Zgodnie z obecnymi ustaleniami jej siedziba pozostałaby w Cleveland.

John G. Morikis, prezes Sherwin-Williams, wyznał: podziwialiśmy Valspar od dawna. Rozmowy na temat przejęcia rozpoczęły się ponoć natychmiast po przejęciu przez Morikisa stanowiska prezesa 1 stycznia 2016. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, zgodnie z planem zostanie zamknięta przed końcem pierwszego kwartału 2017.

Źródło: Valspar, Bloomberg

Dowiedz się więcej o firmie