a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSAT i Walther Trowal – anodyzacja i powlekanie

SAT i Walther Trowal – anodyzacja i powlekanie

Nowa technologia firmy SAT to sposób na całkowicie zautomatyzowaną anodyzację profili aluminiowych. Z kolei firma Walther Trowal proponuje urządzenie do szybkiego powlekania produkowanych masowo niewielkich części z różnych materiałów.

anodyzacja powlekanie SAT Walther Trowal

System FOX plant. Fot. arch. SAT

FOX plant to innowacyjna technologia zaprojektowana przez SAT, posiadająca patent europejski. Jest to całkowicie zautomatyzowana technika anodyzacji aluminiowych profili wyciskanych w układzie pionowym, którą można całkowicie zsynchronizować z linią lakierniczą, zachowując przy tym wysoką produktywność.

Przy pomocy systemu można dokonać obróbki chemicznej podłoża przed malowaniem – pozwala on uzyskać na powierzchni cienką, porowatą warstwę tlenku glinu. Takie przygotowanie podłoża zaś to gwarancja wytrzymałości pokrycia oraz estetycznego wykończenia.

anodyzacja powlekanie SAT Walther Trowal

Fot. arch. Walther Trowal

Z kolei firma Walther Trowal zaprezentowała na tegorocznych targach PaintExpo R80 Rotamat do powlekania produkowanych masowo małych części z tworzywa sztucznego, metalu, gumy i drewna.

Jest to urządzenie o średnicy bębna 800 mm, objętości 50 l oraz maksymalnym ładunku do 50 kg. Idealne dla klientów, którzy mają do pokrycia elementy o złożonej geometrii lub ciężkie, na przykład wykonane z metalu.

Zalety tego urządzenia to optymalizowany wlot świeżego powietrza, modularny system filtrów, duża elastyczność oraz wysoka przepustowość. Dzięki temu, że można używać więcej rozpuszczalnika, proces powlekania jest szybszy. Optymalizacja przepływu powietrza i całego systemu natryskiwania pozwala natomiast do minimum ograniczyć oprysk.

Źródło: SAT, Walther Trowal